Sa oled siin

Immigratsioonilaine reidide sagedust ei mõjuta

  • Passikontroll Tallinna lennujaamas. Allikas: Tallinna lennujaam

Kuigi 13. septembri seisuga on politsei- ja piirivalveamet (PPA) sel aastal väljastanud peaaegu kakssada sisenemiskeeldu rohkem kui eelmisel aastal, ei pea PPA sagedamaid reide lennujaamas oluliseks.
 
Teisipäeval Kopenhaagenist Tallinna lennujaama saabunud Helen Potterit tabas üllatus, kui politsei lennukist väljudes temalt dokumenti nõudis.
 

"Lennujaam on selline koht, kus ei ole just kõige meeldivam näha politseid aktiivselt tegutsemas," ütles ta.

 
Samas on Potteri sõnul pisteline piirikontroll mõistetav, et hoida eemale õhupiiri kaudi riiki siseneda soovivaid illegaale.
 
Reid andis tulemusi
 
Selle nädala esmaspäevast kolmapäevani korraldatud politseioperatsioonis Tallinna lennujaamas avastati umbes 5500 reisija hulgast kaheksa juhtumit, milles reisijatel polnud kaasas reisimiseks piisavat isikut tõendavat dokumenti. Reisimiseks piisav dokument on PPA pressiesindaja Marie Aava sõnul ID-kaart, kuid näiteks juhiluba piiril ei päästa.
 
Kaheksast reisijast seitset noomiti Aava sõnul suuliselt, kuid ühele Riiast saabunud jaapanlasest reisijale väljastas PPA sisenemiskeelu, mis tähendab, et illegaalselt riiki sisenenu peab Schengeni alalt seitsme päeva jooksul lahkuma. 
 

"Sissesõidukeeld on tõkend, mille eesmärk on vältida ebasoovitava välismaalase Eestisse saabumist ja Eestis viibimist," ütles Aava.

 
PPA väljastas nende pressiesindaja sõnul eelmisel aastal 526 sisenemiskeeldu, kuid sel aastal on sama aja jooksul väljastatud keeldude arv tõusnud 716ni. "Võrreldes eelmise aastaga on Ukraina kodanike poolt suurenenud surve ka õhupiirile," edastas Aava.
 
Schengen teeb mugavaks
 
Tallinna lennujaama pressiesindaja Lauri Linnamäe sõnul jätavad reisijad tihti vajalikud dokumendid koju, kuna nad on harjunud mugavalt ja muretult Schengeni piirkonnas reisima. 
 
Linnamäe aga ei arva, et lennureisidega võiks saabuda illegaale, kuna selleks peaksid illegaalid ka kuskilt ebaseaduslikult lennuki peale saama. Lennujaamad tema sõnul sellistes julgeolekuküsimustes riske ei võta, sest pole vaja palju eksida, et tagajärjed oleksid tõsised.
 
 
 

Märksõnad: 
Uudised
Toimetaja: 
Greta Külvet

Lisa kommentaar