Sa oled siin

Intervjuu: Reformierakonna kandidaat lubas ehitada Tallinnasse mitmeosalise supelranna.

Reformierakonna nimekirjas kandideeriv Lembit Kass plaanib Põhja-Tallinna ja Rocca al Mare soostunud mereäärse tihniku asemele rajada uue liivaranna Wabarand.
 
Projektis on kilomeetripikkune rannariba, kus on veeatraktsioonidega lasterand, nõuetekohane invarand, loodusliku haljastusega paradiisi aed nudistidele, paadisadam, linnurand ning territoorium rannafestivalide korraldamiseks.
 
Ranna ligidale on kavas rajada ka spordi- ja puhkekeskus, kino, restoran ja vaateratas. Kass plaanib ranna ligidal olevad teed muuta autovabaks ning koostöös lähedal asuvate ratsaspordibaasidega korraldada sinna hobujõul töötavad transpordivahendid. 
 
Kuidas saate tõestada, et selline projekt reaalselt käivitub ja õnnestub ning ei ole pelgalt valimislubadus?
Seome erakonda Wabaranna projektiga, et projektile rohkem tähelepanu pöörata. On ju varemgi olnud, et peale valimisi projektid tihti kaovad. Valitsused võivad vahetuda, kuid Wabarand jääb. Meie projektiga tegelevad paljud kunstiinimesed ja nad teevad seda naudinguga. 
 
Millal saab Wabarand täielikult valmis?
Kava järgi teostub projekt täielikult 2030. Aastaks.
 
Kas Rocca al Mare ja Põhja-Tallinna mereäärset piirkonda tohib rannaks ümber ehitada?
Pole kuulda olnud, et see ala oleks looduskaitse all. Võib aga selguda, et planeeritud kilomeetripikkust rannaala täies ulatuses ümber ehitada ei tohi. Näiteks ühel territooriumil, mis jääb planeeritava ranna alasse, on lindude pesitsemisala, mida ei tohi hävitada. Lindude jaoks oleme planeerinud jätta selle osa rannast täiesti puutumata. Sellest osast saab linnurand.
 
Kust tuleb rahastus projektile?
Plaan on teostada Wabaranna projekt paralleelselt Tallinna-Helsingi tunneliga. Ranna ja tunneli ehitamiseks on osaliselt vaja teostada samu töid. Näiteks mõlema ehitamiseks on peamiselt vaja vedada liiva ja pinnast. Soomes juba kogutakse tunneli jaoks raha ning ka Euroopa Liidu toetus on olemas. Tallinna-Helsingi tunneli projekti hind jääb seitsme miljardi euro kanti. Wabaranna projekti maksumus on mõnikümmend miljonit eurot ehk mitte väga suur osa tunneli projekti maksumusest. Lisaks kogume ka rahva ja eraisikute toetust.
 
Millest te kõigepealt alustate?
Ma olen märganud, et inimestel on huvi Wabaranna projekti vastu, seega esialgu kogume projektile veel rohkem tähelepanu, et leida toetajaid. Projekti algatamiseks loome vastava mittetulundusühingu.
 
Mis on Reformierakonna roll ja huvid projekti teostamise juures?
Reformierakond toetab meid. Kuna inimestel on ranna vastu huvi, siis oravad on meiega koostööd tehes rohkem pildis.
 
Kui Reformierakonna mõjukus peaks vähenema, siis kuidas mõjutab see Wabaranna projekti?
Teised erakonnad võivad ju ka olla Wabaranna projektist huvitatud. Ideed saab ikkagi edasi arendada.
 

Märksõnad: 
Uudised

Lisa kommentaar