Sa oled siin

Itaalia rannavalve päästis ööpäeva jooksul Vahemerelt 1500 immigranti

  • Immigrandid Lampedusa saarel 2007. aastal. Foto: Sara Prestianni, Wikimedia Commons

Itaalia rannavalve päästis eile koos Islandi sõjalaevaga Vahemerelt napilt üle 1500 immigrandi, kes püüdsid viie suure paadiga merel loksudes jõuda lõpuks Sitsiiliasse. Rannavalve toel neil see ajutiselt õnnestuski.
 
Yahoo andmetel märkas Itaalia mereväe laev kolme suurt paati Liibua ranniku lähedal juba laupäeva õhtul, aga mõned tunnid hiljem avastas lähedusest telefoni hädasignaalide kaudu veel kaks paati, kes olid viibinud merel arvatavasti mitu tundi.
 
Sõjavägi võttis koheselt ühendust Itaalia rannavalvega, kes soostus merehädalisi aitama ja pühapäeva õhtuks olid enamik immigrantidest viidud Lampedusa saarele, kus asub Euroopa üks suuremaid immigrantide vastuvõtukeskusi. Osad põgenikud viidi Sitsiilia sadamatesse Augustas ja Porto Empedocles. Itaalia rannavalvet abistas ka Vahemerel riigipiire patrullinud Islandi sõjalaev, kes tõi enda alusel 318 immigranti Sitsiiliasse.
 
Immigrantide seas oli 14 väikest last ja viis rasedat naist, andis piirivalve hiljem teada, lisades, et ei ole kindlat plaani 1500 inimese tagasisaatmiseks visandanud.
 
Euroopa Liidu piirivalve eest vastutav agentuur Frontex on hiljuti avaldanud muret, et Aafrika mandrilt pärit põgenevate immigrantide arv on viimase aastaga kolmekordistunud. 2014. aastal üritas Euroopa Liitu illegaalselt siseneda ligikaudu 276 000 aafriklast, neist 220 000 Vahemerd ületades.

Märksõnad: 
Välisuudised
Toimetaja: 
Otto Oliver Olgo

Lisa kommentaar