Sel aastal tegutsemist alustanud kaubamärk Moomoo on kujunenud heaks alternatiiviks Itaalias valmistatud rattariietele.
Tallinnas tegutseva Kalevi Rattakooli juhatuse esimees Jaanus Prükkel kinnitas, et jalgrattariiete Itaaliast tellimine oleks ideaalis kõige otstarbekam, sest sealsete tootjate hinna ja kvaliteedi suhet pole Eestis tänu siinsete tegijate aastakümnete võrra väiksemale kogemusele võimalik saavutada. Paraku on Itaalia firmade puhul tellimuste minimaalne kogus 30 eset. Seda on aga liiga palju, sest vähemalt nende rattakoolis pole nii paljude vormidega midagi teha.
Parim kodumaine alternatiiv on Prükkeli sõnul Tartus tegutsev uus tootja Moomoo, sest seal ollakse kliendisõbralikud ja paindlikud ning neilt saab tellida ka väikeseid, kolme-nelja esemelisi partiisid.
Moomoo asutaja, 2009. aastal maastikuratta Euroopa meistriks tulnud Allan Oras meenutas, kuidas Tartu Noortetuuri korraldajad kurtsid talle vaid ühepäevase etteteatamisega, et ollakse hädas - Janek Tombaku pankrotistunud ettevõttest Doltcin ei saa kaupa kätte. „Esmaspäeva õhtul tuli kõne ja teisipäeva õhtuks oli kolme-nelja liidrisärki vaja, hiljem telliti mõned veel. Olen Tombaku kliente päris korralikult päästnud,“ muljetas Oras.
Filter Maanteekarikasarja korraldaja Mihkel Reile tellis liidrisärgid samuti Moomoost, mitte tallinlaste Avers Sports Factoryst, mis jäi pärast Doltcini turult kadumist koos Tartu ettevõttega ISC-ga ainsaks kohalikuks konkureerivaks rattariiete tootjaks. Moomoo eeliseks teiste ees on hind, operatiivsus ja võimalus tellida väikeseid koguseid kaupa, rääkis Reile.
Kalevi Jalgrattakool tellis Orase kaubamärgilt klubi meistrisärgid, kuna need lubati toota kohe ja heategevuslikus korras koguni tasuta. „Mõtlesin pärast seda, et nii väärt vend ja peaks midagi veel võtma,“ naeris Prükkel.

Itaalia rattariided said Tartust konkurendi