Sa oled siin

Jäätmeoperaator võib kliente eksitada

  • Jaama tänava jäätmejaam. Allikas: Google Maps.

Jaama tänaval asuva jäätmejaama operaatorid suunavad inimesi prügi valesti sorteerima.
 
Keskkonnakaitsele spetsialiseerunud Tartu elanik Ingrid Vinn ütles, et ta on pidanud Jaama tänava jäätmejaamas operaatorite suunamisel jäätmeid valedesse konteineritesse panema. Vinn ei ole oma teadmistele tuginedes sellega nõus, kuidas kodanikke jäätmete ära andmisel juhendatakse.
 
Ohtlikud jäätmed jäetakse tähelepanuta
 
Vinn viis enda sõnul jaama ohtlike jäätmete hulka kuuluva kemikaalipurgi, milles oli veel üht-teist sees, ja pidi selle endale üllatuseks viskama ehitusjäätmete konteinerisse. "Ma vaidlesin ja üritasin selgeks teha, mis mina sellest arvan, aga nad ei võtnud mind kuulda," ütles ta.
 

"Jäätmejaama operaator ütles, et kui sa pole sellega nõus, siis otsi mõni parem koht," lisas Vinn. 
 

Tegelikult tuleb Vinni sõnul ohtlikud jäätmed sorteerida teistest eraldi, sest üldiselt täidetakse ehitusjäätmetega pinnast. Kui seda näiteks Emajõe äärses piirkonnas kasutatakse, saab reostatud ka jões voolav vesi.
 
Jäätmed järelsorteeritakse
 
Kuigi jäätmejaamas on eraldi konteinerid nii ohtlike- kui ehitusjäätmete jaoks, kuuluvad Tartu linnamajanduse keskkonnateenistuse juhataja Ülle Mauri sõnul jaama viidavad asjad järelsortimisele, mis viiakse läbi sortimisplatsil. Seda, miks Vinnil keelati ohtlikud jäätmed õigesse konteinerisse visata, Mauer öelda ei osanud.
 
Keskkonnainspektsiooni Tartu piirkonna juhataja Tanel Türna sõnul pole keskkonnainspektsiooni Jaama tänava operaatorite kohta ühtegi kaebust veel tulnud.
 

"Kui koha peal tehakse jäätmete sorteerimisel mingisuguseid vigu, ei näe ma keskkonnaalast rikkumist. Kui keegi üritaks need jäätmed metsa alla visata, siis on teine lugu," ütles Türna.

 
Kodanike valesti suunamine operaatorite poolt on Türna sõnul väga inetu. "Loomulikult on selline käitumine taunitav ja kui me tuvastame kuskil reostunud ehitusjäätmetega täitmise, järgneb sellele ka menetlus," ütles Türna.
 
Kaebused esitada linnale või keskkonnainspektsioonile
 
Keskkonnaameti jäätmete spetsialisti Tea Pärniku sõnul peaks valesti jäätmejaamades valesti suunatav kodanik pöörduma probleemiga linna või keskkonnainspektsiooni poole.
 
Jaama tänava jäätmejaamas teenindav AS Keskkonnateenused keeldus reedese seisuga kommentaari andmast.

Märksõnad: 
Uudised
Toimetaja: 
Greta Külvet

Lisa kommentaar