“Kui pärast võistlust on mõni murutükk maast lahti, siis meie töötaja käib platsil ringi ja vajutab kõik tagasi kinni,” ütles Eve Lill.

Sa oled siin

Jalgpalli mängivad murul vaid valitud

Tartu ainsa normidele vastava murukattega jalgpalliväljaku rent üheks võistluseks on sama kallis kui möbleeritud südalinna korteri üürimine terveks kuuks.
 
Hinnakirja järgi läheb jalgpallimatši läbiviimine Tamme staadioni peaväljakul rentnikule maksma 383 eurot. See teeb Tamme staadioni peaväljakust kalleima rendihinnaga muruplatsi Taaralinnas.
 
Tartu Spordi juhatuse liikme Eve Lille sõnul kujundab hinna Eesti jalgpalli liidu täpsete hooldusnõuete järgimine. “Kui pärast võistlust on mõni murutükk maast lahti, siis meie töötaja käib platsil ringi ja vajutab kõik tagasi kinni,” ütles Eve Lill. Ta lisas, et haldajal tuleb väljakut pidevalt ka niita, väetada ja õhutada.
 
Eesti jalgpalli liidu avalike ja koostöösuhete osakonna juhataja Mihkel Uiboleht selgitas, et liidu koostatud reeglid tulenevad rahvusvahelistest nõuetest. “Mäletan, et Eestis on olnud üksikuid juhtumeid, kui platsi haldaja saab muru ebasobiva seisukorra eest trahvi. Siiski mängu ära pole jäetud,” ütles Uiboleht. Ta märkis, et Eesti jalgpalli liidu kohtunikud valvavad platside nõuete täitmise järele, hinnates mängudel pinnase seisukorda.
 
Tartu Spordi juhatuse liikme Eve Lille sõnul mängib praegu peaväljakul vaid kaks meeskonda – Tartu JK Tammeka ja Tartu JK Welco. “Isegi kui soovijaid oleks rohkem, siis ettekirjutuste järgi võib nädalas platsi kasutada vaid 12 tundi ja kaks võistkonda täidavad peaaegu terve selle aja,” ütles Lill. Seega jääb rangetele tingimustele vastav staadion vähestele tartlastele kättesaadavaks.
 

Kuid Valtna sõnul on just Tamme staadioni murukate ja asukoht klubi jaoks sedavõrd olulised, et nad leivad selle tarbeks raha.
 

“Tartus on see meie jaoks ainuke muruväljak, kus mängida,” tõdes jalgpalliklubi Welco tegevjuht Siim Valtna. Ta lisas, et hinnakiri on kõigile samasugune ja sinna pole midagi parata. Odavama alternatiivina saaks meeskond kasutada ka kunstmuruväljakut, mis nõuavad vähem hooldust. Kuid Valtna sõnul on just Tamme staadioni murukate ja asukoht klubi jaoks sedavõrd olulised, et nad leivad selle tarbeks raha.
 
Tammelinna seltsi projektijuht Henry Narits ütles, et suure staadionikompleksi kasutamise vastu tunnevad huvi ka seltsi inimesed. “Mullu korraldasime Tammelinna Perepäeval koos Tammeka jalgpalluritega spordimänge muruväljakul,” meenutas Narits. Tänavu Naritsa sõnul muruväljakule perepäeva tegevust ei planeerita. “Rendihind jääb meie jaoks kindlasti liiga kalliks,” ütles Narits. Seega viiakse ühistegevused staadionikompleksi teistesse osadesse, mille hind on murukattega jalgpalliväljaku rendiga võrreldes odavam.

Märksõnad: 
Uudised

Lisa kommentaar