Sa oled siin

Käsitööõllesid juuakse rohkem kui toodetakse

  • Käsitööõllesid juuakse rohkem kui toodetakse. Foto: Õllenaut Facebook
    Käsitööõllesid juuakse rohkem kui toodetakse. Foto: Õllenaut Facebook

Käsitööõllede populaarsus on viimase paari aastaga kasvanud nii palju, et väikesed pruulikojad ei suuda õllesõprade nõudlusele vastata ning tihti laiutab poeriiulitel pudelite asemel tühjus. 
 
Joogikelner Kristjan Markii rääkis, et õlleturul oli paar aastat tagasi tühimik, mida väikesed pruulikojad on nüüd hakanud täitma. Tema sõnul ei ole suurtel õlletootjatel Sakul ja A. Le Coqil sarnaseid erilise maitsega õllesid. Käsitööõlle Õllenaut tootja Ilmar Räni sõnul on viimase aasta jooksul loodud lausa viis väikest pruulikoda, mis kõik aitavad rohkem õlut toota ja puudujääki turul vähendada. 
 
Õllesommeljee Kaimar Karu rääkis, et mitmed väikesed pruulikojad ei suuda piisavalt palju toota. „Õllenaudil said mõned partiid päris kiiresti otsa ja rahvas ajas pudeleid mööda riiki taga,“ ütles ta. Tema sõnul juhtub väikestel pruulikodadel tihti nii, et välja saadetud partii kaob poelettidelt ja baaridest paari nädalaga, sest väikesed pruulikojad toodavad korraga mõnisada kuni mõni tuhat liitrit õlut. „Kui see põhiliste lokaalide vahel ära jaotada, ei jätkugi igale kohale väga palju,“ ütles Karu. Samuti on väiketootjatel ees mahupiirang, millega suurtootjatele konkurentsi pakkuda ei saa. 
 
Joogikelner Markii sõnas, et väikeste pruulikodade toodang müüakse alati kiiremini läbi kui suurte õlletehaste oma, sest tootmismahud on väiksemad. „Nõudlus on tõusnud, kuid toodetakse ikka sama palju,“ ütles Markii. Õllenaudi Ilmar Räni mainis, et kõige rohkem ostetakse käsitööõlut suvehooajal ja jõuludel. „Siis võib tõesti juhtuda, et õlut ei jagu,“ nentis ta. 
 
Kaimar Karu hinnangul on käsitööõllede populaarsus kasvanud viimase paari aasta jooksul. „Paar aastat tagasi katsetati pruulimist magamistubades, nüüd on mitmed erilisemad õlled ka poes müügil ja igaühele kättesaadavad,“ sõnas Karu. 
 
Selveri turundusjuhi Triin Kaare sõnul on muutust eestlaste õlle-eelistustes poodides märgata. Kaare rääkis, et sellest suvest alates ostetakse käsitööõlut Selveritest aina rohkem ning kuumal suveperioodil ei jätkunud seda kõikidele tahtjatele. 
 
Õllesommeljee Kaimar Karu tõi välja, et käsitööõlle võlu on selle personaalsuses. „Õllemeistrid on oma näo ja nimega nähtavad ja see meeldib ostjatele, sest see on põnevam ja unikaalsem,“ ütles ta. 
 

Märksõnad: 
Eesti
Toimetaja: 
Mari Krusten

Lisa kommentaar