Ateenas 2004. aastal pronksmedali võitnud Aleksander Tammerti sõnul tuleb Rios medalist ilmajäämist nelja aasta pärast Tokyos parandada ning sellele saab tema sõnul kaasa aidata Martin Kupper, kes saavutas tänavu Rio suveolümpiamängudel neljanda koha. 

Sa oled siin

Kõik loodavad Kupperile

  • Aleksander Tammert. Foto: sport.err.ee.
    Aleksander Tammert. Foto: sport.err.ee.

Olümpiavõitja Aleksander Tammerti sõnul pole praegu peale Martin Kupperi silmapiiril ühtegi teist meest, kes suudaks kettaheites jõuda olümpia tasemele, aga neid võib veel tekkida.
 
Kettaheide on olnud olümpiamängudel eestlastele väga edukas ala. Oleme medali võitnud kolmelt olümpialt järjest. Ateenas 2004. aastal pronksmedali võitnud Aleksander Tammerti sõnul tuleb Rios medalist ilmajäämist nelja aasta pärast Tokyos parandada ning sellele saab tema sõnul kaasa aidata Martin Kupper, kes saavutas tänavu Rio suveolümpiamängudel neljanda koha.

„Kevadel ei olnud Kupper veel nii suuri tulemusi teinud, nii et siis oli tal kindlasti natuke lisarahastustvaja,“ ütles EOK asepresident Tõnu Tõniste.

Tammert, kes on ühtlasi Kupperi treener, ütles, et olümpiamedali võitmiseks peab Kupper endale kõrged sihid seadma ning nende nimel palju tööd tegema. Samas peab ta arvestama, et seda sama teevad ka konkurendid. „Ma usun, et ta on töömees,“ lausus Tammert.
 
Tammerti sõnul pole Kupperile peale Gerd Kanteri võrdset vastast. Samas ei välista ta, et selline inimene võib ilmuda, sest ka Kupperit polnud neli aastat tagasi veel pildil. Kettaheide on ala, millega võib alustada isegi alles gümnaasiumi lõpus. Sel alal on Tammerti sõnul võimalik nelja aastaga kiiresti areneda.
 
Tammert kiitis Eesti Olümpiakomitee (EOK) muutunud rahastussüsteemi, sest tippsportlastele makstakse tänu sellele nüüd toetust. Parima vormi saavutamiseks sellest ainuüksi aga ei piisa. Toetajaid on Kupper leidnud ka erasektorist.
 
„Kevadel ei olnud Kupper veel nii suuri tulemusi teinud, nii et siis oli tal kindlasti natuke lisarahastustvaja,“ ütles EOK asepresident Tõnu Tõniste. Nüüd aga peaksid tema sõnul nii Kupperil kui ka Kanteril spordi tegemiseks paremad võimalused olema, sest neid toetatakse palga- ja ettevalmistusrahadega.  
 
Tammerti sõnul pole süsteem, et sportlane peab häid tulemusi näitama enne seda, kui talle toetust hakatakse maksma, kõige parem. Tõniste nõustus, et noored talendid, kes pole silmapaistvaid tulemusi veel saavutanud, on praegu kõige õnnetumas seisus. „Ega me ei saa riigilt piisavalt raha, et sporti rahastada,“ ütles Tõniste. Ta lisas, et ka EOK ise otsib sportlastele erasponsoreid. 
 
Staažikas heitealade treener Vello Palm tõi välja, et kettaheitjate head tulemused suurmängudel on noorte huvi kettaheite vastu kasvatanud. Sellest pole tema sõnul aga eriti kasu, sest noorte sportlaste jõudmist parimate kettaheitjate sekka takistab see, et neil pole parimate treenimisvõimaluste jaoks raha ning samuti pole piisavalt treenereid. 

Märksõnad: 
Uudised

Lisa kommentaar