Kaasava eelarvega saabki suure osa rahast mingi konkreetse probleemi lahendamiseks suunata
Tartu abilinnapea Kajar Lember

Sa oled siin

Kõrged äärekivid tekitavad pahameelt

  • Kõrgete äärekividega tänavad on probleemkohaks liiklejatele. Foto: iStockphoto

Tartu linna elanikele valmistavad muret kõrgete äärekividega ristmikud, kus on keeruline ja ohtlik liigelda nii ratturitel, ratastooliga liikujatel kui ka lapsevankriga vanematel.
 
Linna eelarvesse ei ole jätkunud piisavalt raha, et äärekivid ristmikel korda teha. Teist aastat järjest saavad linnakodanikud öelda sõna sekka, mida teha osaga linnaeelarvest ning ristmike remontimise probleem on üks ideedest, mis konkursile on esitatud.
 
Ettepaneku tegi Mihkel Lember, kes saatis kõrgete äärekivide laugemaks muutmise idee kaasava eelarve konkursile teist korda. Kui tema mõte valituks osutub, eraldab linnavalitsus linnaeelarvest 70 tuhat eurot, et tasandada ristmike äärekive ja muuta liiklejate elu tänaval ohutumaks.
 
Tartu abilinnapea Kajar Lember sõnas, et kõrgete äärekivide probleemi jagub aastateks. „Kaasava eelarvega saabki suure osa rahast mingi konkreetse probleemi lahendamiseks suunata,“ ütles ta.
 
Üks murettekitavaid kohti on abilinnapea sõnul Tähe tänav. Jalgratturid peavad kõrgete äärekividega ristmikel otsima teisi kohti, et teed ületada. Ratastoolis linnaelanikud peavad oma marsruuti väga hoolikalt valima, et mitte kõrgetel äärekividel ukerdades jänni jääda.
 
Tartu linnavalitsuse teatel tasandatakse oktoobris äärekivid 34 ristmikul, kokku läheb see linnale maksma ligi 25 tuhat eurot. Lemberi soovitud summa eest saaks parandada umbes 95 ristmikku. See ei lahenda siiski liiklejate probleemi täielikult, sest Tartu linnas on kokku üle 30 tuhande teede ristumiskoha.
 
Tartu linnavalitsuse jalg- ja jalgrattateede peaspetsialisti Mihkel Vijari sõnul üritab linnavalitsus reageerida rahva soovile. Ta rääkis, et linnamajanduse osakond võttiski äärekivide remontimise plaani tänu Mihkel Lemberi eelmisel aastal esitatud ideele. „Ka need ideed, mis ei võida, elavad edasi,“ ütles ta.
 
Andrei Liimets, kes viis läbi arutelusid, mille käigus otsustati, millised ideed lõppvooru jõuavad, rääkis, et paljud esitatud eeted on sellised, millega tegelikult peaks tegelema linnavalitsus. Samas ta lisas, et üks kaasava eelarve eesmärke ongi anda elanikele võimalus pöörata tähelepanu murekohtadele, mis nende arvates vajavad tähelepanu.

Toimetaja: 
Maarja Saulep

Kommentaarid

Kord on maa külmand, siis jälle kärss kärnas... No lõhkuge siis kõik need äärekivid maha! Pole äärekivi, pole probleemi! Milleks neid siis üldse vaja on, kui nad ainult kõigil ees on kogu aeg?

Aga jah, tahaks teada, KES siis on need õnnetud tartlased KONKREETSELT, kes äärekivide taha muudkui kinni jäävad.

Peeglis saab käia oma sõnavara täiendamas. Erinevus rikastab!

Näiteks sain teada täna, et eesti keeles on nüüd uus sõna EETED. Kas ainus on siis EEDE?

Jah. Ainsus on "eede".
eede <6: `eete, eedet> ettepanek. Minister tegi eete lisada .. (eetis lisada). Parandus+eede, täiendus+eede

Lisa kommentaar