Sa oled siin

Kaheksa maratoonarit jooksis oma kandidaadinumbri all

Saaremaal toimunud maratonil lasid korraldajad võistlejatel valida ise jooksunumbrid, mida kaheksa Saaremaa valla volikokku kandideerijat ka ära kasutasid – nad jooksid oma kandidaadinumbri all.
 
Osalejatele, kes olid 11. septembriks registreerunud, kirjutasid korraldajad, et soovi korral on võimalik numbrit valida, ja 30–40 inimest seda tegidki.
 
Maratoni korraldaja, osaleja ja Saaremaa valla volikokku kandideeriv Madis Kallas sõnas, et vaba numbrivaliku idee tuli registreerinute tungiva soovi tõttu. “Ütlesime, et teoreetiliselt meil selline võimalus on, ja nii see tuligi,” lausus Kallas.
 
Maratonil osalenud muusiku ja Saaremaa valla volikogu kandidaadi Taniel Varese sõnul juhtus talle täiesti kogemata jooksu ajaks rinnale kandidaadinumber. “Sellel (numbri valimise) hetkel ei tulnud meelde, et minu kandidaadinumber on sama,” lausus Vares. Ta lisas, et talle meeldib antud number, ja alles hiljem taipas kokkusattumust.
 
Päev enne maratoni reklaamis Vares oma Facebooki kontol end järgmiselt: “Nüüd on mind topelt üleloetud! Õnneks on number sama (160) ja lihtne meelde jätta! Homme rajal näeme!”
 
Valimiste valvurite koordinaator Andrei Liimets sõnas, et selline numbrivalik ei ole otseselt hea valimistava, välireklaami keelu ega ka mõne muu normiga vastuolus. “See on selline jokk asi, millele on raske näppu täpselt peale panna,” lausus ta. Liimets lisas, et ei armasta isiklikult kandidaadinumbriga vehkimist, kuid tunnistas, et see on üsna nutikas ja viisakas viis oma numbrit esile tuua.
 
Maratoni korraldaja Kallase sõnul said kõik osalejad selle numbri, mida nad tahtsid. “Oli kandidaate, kes tahtsid kandideerimisnumbreid, oli inimesi, kes võtsid mõne teise kandidaadinumbri, omamata mingit ülevaadet, kes ja kus kandideerib,” lausus Kallas. Ta lisas, et oli kandidaate, kes võtsid numbrid, mis neile meeldisid, kuid mis ei olnud üldse nende kandideerimisnumbrid.
 
Kallas sõnas, et ei näe midagi taunimisväärset selles, kui inimene valib omale meelepärase numbri. “Ma isiklikult ei oleks soovinud kanda särki, kus oleks selgelt viidatud valimistele,” lausus ta. “Igal sammul on meid nii ära hirmutatud ja lõppude lõpuks, nagu ütles president Kaljulaid väga hästi, ega inimesed lollid ole, nemad teevad ikka oma valiku,” ütles Kallas.
 
Kaheksast jooksul osalenud kandidaadist viis kandideerib Sotsiaaldemokraatlikus erakonnas, kaks valimisliidus Saarlane ja üks Reformierakonnas. 16. septembril toimunud II Ultima Thule maratoni lõpetas 182 jooksjat ja kõndijat.

Märksõnad: 
Poliitika

Lisa kommentaar