Karaoke ühendas eri rahvusest tudengeid

Karaoke Iirimaal. Foto: Hinnerk Rümenapf

Teisipäeval korraldas üliõpilasühenduse ESN Tartu sektsioon Genialistide Klubis karaokeõhtu, mille eesmärk oli ühendada eri riikide üliõpilasi muusika kaudu.

Genialistide Klubi oli teisipäeva õhtul puupüsti inimesi täis ja seal mahtus vaevu liikuma. Erasmus Student Networki ehk üliõpilasühenduse Erasmus Tartu kommunikatsioonijuht Olga Skaistkalne ütles, et hinnanguliselt väisas karaokeõhtut 200 inimest. „Kes teab, äkki astun ise ka lavale,“ naljatles Skaistkalne enne ürituse algust.

Teisipäevase ürituse eesmärk oli Skaistkalne sõnutsi ühendada välisriikidest Eestisse tulnud tudengeid kohalikega ja omavahel. Laulda sai tema sõnul nii eesti ja inglise kui ka hispaania, itaalia, vene ja poola keeles. Skaistkalne ütles, et peale võimaluse üksteisega tutvuda saab muusika kaudu aimu ka erinevatest kultuuridest.

Teiste hulgas astus karaokeõhtul üles Hispaaniast pärit ajalootudeng Victor Roca Puchal. Ta läks lavale koos teiste Hispaania tudengitega, kuna tema arvates on mitmekesi julgem esineda. „Muidu laulan ainult duši all,“ sedastas Roca Puchal. Välistudeng pidas karaokeõhtu peamiseks eesmärgiks seda, et eri rahvusest noored tutvuksid ja koos lõbutseksid.

Karaokeõhtut külastanud eestlasest kunstiajalootudeng Kristlyn Liier rääkis, et tema arvates aitavad sellised üritused erinevatest riikidest pärit tudengitel üksteist paremini mõista. Liier ei osanud öelda, millise riigi tudengid on parimad karaokelauljad, ent tõstis esile Leedust pärit karaokelaulja esituse.

Skaistkalne rääkis, et ESN Tartu korraldab eri riikide üliõpilasi ühendavaid üritusi sel semestril veel. Tema sõnul pöörab üliõpilasorganisatsioon eriti palju tähelepanu tudengitele novembris, kui aset leiab sotsiaalteemaline nädal SocialErasmus Week.

Kultuur
Simon Suviste