Sa oled siin

Karlova selts kaotas kohtuvaidluse Päeva pargi detailplaneeringu üle

Poolteist aastat kestnud Karlova seltsi ja Tartu linna kohtuvaidlus Karlova linnaosas asuva Päeva pargi detailplaneeringu üle lõppes novembri alguses linna kasuks, kuna riigikohus ei võtnud seltsi kaebust menetlusse.
 
Karlova selts esitas erimeelsuste tõttu Päeva pargi planeeringu osas 2016. aasta mais linnale kaebuse. Seltsile ei sobinud planeeringus kavandatud haljasala väike pindala ning et uusarenduse arhitektuuri võistlus polnud avalik. Tartu linn lükkas Karlova seltsi vaide tagasi õiguse puudumise tõttu, kuna linna arvates polnud selts põhikirja järgi keskkonnaorganisatsioon.
 
Enda arvates oma olemuselt keskkonnaga tegelev Karlova selts linna otsusega ei rahuldunud ning kaebas linna kohtusse. Nii Tartu haldus- kui ka ringkonnakohus seltsi kaebust aga ei rahuldanud, sest selts ei vasta nende arvates samuti keskkonnaorganisatsiooni nõuetele. Riigikohus seltsi edasikaebust menetlusse ei võtnud, kuna seaduse järgi selleks alus puudus..
 
Karlova seltsi esimehe Arne Halli sõnul suutis selts kokkuvõttes välja võidelda väikese kompromissi planeeringu osas ja kinkis tänu kohtuvaidlusele Karlova kogukonnale pargi kasutust aasta juurde. “Tartu linna erahuve pooldav käitumine ütleb lihtsalt kogukonnale, et rahva huvidega ei arvestata piisavalt,” sedastas Hall. Ta lisas, et Karlova selts jätkab võitlust Karlova parema elukeskkonna nimel ning aktiivselt kaitseb Karlovat teiste ebasobivate. detailplaneeringute eest.
 
Tartu uus abilinnapea Reno Laidre ütles olukorda kommenteerides, et kuna Tartus on väga palju parke, siis pole linnal raha, et need kõik korda teha ning tuleb mõned kinnistud anda eraettevõtetele arendamiseks.
 
Päeva 1, Tähe 8, Tähe 10 ja Pargi 15 kruntide (pindala kokku 1,7 hektarit) detailplaneering näeb ette, et Päeva pargi asemele rajatakse 13 korterelamut ning ka üldkasutatav haljasala. Tartu linnavolikogu kehtestas planeeringu 2016. aasta aprillis.
 
Tartu linnakantselei õigusteenistuse juhataja Anneli Apuhtini sõnul toetas linn planeeringulahendust, kuna see oli tasakaalustatud kokkulepe kinnistu omanike AS Merko Tartu ja avalikkuse vahel. Ta lisas, et Tartu linna hinnangul oli linn kaalunud kõigi asjaosaliste õigusi ja vajadusi.
 
Detailplaneeringu autori Jüri Siiu hinnangul oli samuti planeeringu kõik küljed olid hästi tehtud.
 
Üks detailplaneeringuala omanik ja arendaja on AS Merko Tartu, kelle eestvedamisel on Apuhtini teada haljasalade, teede ja hoonete projekteerimine lõpusirgel.
 
AS Merko Tartu juhatuse liikme Juhan Variku sõnul on plaanis kortermajade ehitusega alustada esimesel võimalusel pärast ehituslubade saamist. Täpset aega ei osanud Varik öelda.

Märksõnad: 
Uudised

Lisa kommentaar