Sa oled siin

Kas Eesti jalgpallimeeskond pääseb EM-ile?

  • Eesti jalgpallikoondis.

Jalgpalli Euroopa meistrivõistlustele pääseb nüüdsest kergemini kui eales varem – 53 valikturniiril osalevast meeskonnast hakkab 2016. aastal Prantsusmaal toimuval EM-il mängima koguni 24. Kui reaalne on, et nende hulka kuulub ka Eesti?
 
Eesti jalgpallimeeskond on tugevas E-grupis, kuid sellegi poolest on edasipääsemine võimalik. Esimeses mängus alistati FIFA edetabelis 28 kohta eelpool asuv Sloveenia. See annab lootust, et täna suudetakse ka Leedut võita. Eesti koondise fännina selles kindel olla ei saa, aga loota ju võib. 
 
San Marino, E-alagruppi kuuluvatest rahvusmeeskondadest eeldatav nõrgim, peaks vähemalt paberil olema Eestile kerge saak. Kuid eredalt on meeles, kuidas Eesti kevadel alles loodud Gibraltari rahvusmeeskonnaga hädise ja igava 1-1 viigi tegi. Kuid loodetavasti on Eestil tiibades samasugune tuul kui eelmises valiksarjas, mil tuldi alagrupis teiseks ning pääseti väljalangemismängudele.
 
Kui Eesti saaks alagrupimängudelt Inglismaa ja Šveitsiga nelja mängu peale mõnedki punktid, tuleks sellega rahul olla. Kui San Marinolt võetakse „kohustuslikud“ kaks võitu ning tehakse paar head esitust Leedu ja Sloveeniaga, on õnne korral Eesti pääsemine EM-ile tõenäoline.
 
Muidugi reaalsuses see kõik nii lihtne ei ole ning igal mänguminutil peab tegema tööd ja nägema vaeva, kuid üksnes sellisel juhul ongi Eestil võimalik finaalturniirile pääseda. Või vähemalt play-off´i, kus loodetavasti ei ole taas nii, et eestlastel on väljakul 12. meheks fännid ning vastastel kohtunik.

Toimetaja: 
Lauri Habakuk

Kommentaarid

Sloveenlaste poolt tööõnnetus, aga leedukad end küll murda ei lase.

Kahju on nendest spordiajakirjanikest. Saab kirjutada ainult spekulatsioone.

Lisa kommentaar