Vabatahtlikud koostöölepped aitavad ülikoolide ja ministeeriumi vahelist koostööd suunata ja parandada. Keskkonnaministeeriumis on mitmeid valdkondi, mis vajavad teadlaste ja ekspertide panust ning nüüd saame neid tegevusi ühiselt planeerida.
Keskkonnaministeeriumi kantsler Andres Talijärv

Keskkonnaministeerium alustab koostööd nelja ülikooliga

• Keskkonnaministeerium on juba täna tudengitele tuntud praktikakoht. Allikas: Keskkonnaministeerium

Täna sõlmib keskkonnaministeerium nelja Eesti ülikooliga koostöölepped, mille eesmärk on edendada keskkonnateadust ning keskkonna-alast õppetööd.

Ministeerium ja selle allasutused on olnud ja saavad ka tulevikus olema üliõpilaste praktikabaasiks. Viimase kolme aasta jooksul on praktikal käinud 51 Tallinna Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, Tartu Ülikooli ning Eesti Maaülikooli tudengit.

Ministeeriumi spetsialistid hakkavad tudengite lõputööde juhendajateks.

Samuti pakub ministeerium oma eksperte tudengitele lõputööde juhendajateks ning retsenseerijateks, koostöös ülikoolidega töötatakse välja loengukursusi, kus ministeeriumi eksperdid tutvustavad poliitika kujunemist, riigi igapäevast tööd ja toimimist. „See on selline info, mida tudengid ei saa raamatust lugeda ega saa seda teadmist anda ka ainult akadeemilises sfääris töötajad. Kui ülikoolid seda soovivad, siis aitame ka üle vaadata ja kaasajastada ülikoolide õppeprogramme, et tagada tudengitele selline väljaõpe, mis riigil vaja on. See kõik tagab tudengitele parema teadmise, kuidas oma õpinguid suunata ning teadlased saavad aidata lahendada küsimusi, mis on riigi jaoks olulised. Siin on kasu kahepoolne," rääkis kantsler.

Kokkulepped allkirjastavad keskkonnaministeeriumi kantsler Andres Talijärv, Tartu Ülikooli arendusprorektor Erik Puura, Tallinna Tehnikaülikooli teadusprorektor Erkki Truve, Tallinna Ülikooli teadusprorektor Katrin Niglas, Eesti Maaülikooli teadusprorektor Ülle Jaakma.

Allikas: Keskkonnaministeerium

Teaduslik ja hariv
Topic:
Olemuslood
Terje Talv

Kommentaarid

Tegelikult ei näe uudises see väga hea välja, kui alapealkirjale punkt lõppu pannakse. Väga tobe teksti sees üht tumedaks tehtud lauset lugeda, mis ei näegi nagu alapealkiri välja. Lisaks on see veel nii pikk ja lohisev ka, et hakka või arvama, et autorid lihtsalt omakeskis suvaliselt otsustasid ühe lause teistest eristada ja tumedaks teha. Uus veider stiil uudiste kirjutamisel?

Ja siis see pikk ja lohisev lause, mis kuidagi lõppeda ei tahtnud. Kas siis ei olnud tõesti aega, et seda veidi ladusamalt loetavamaks teha? : Samuti pakub ministeerium oma eksperte tudengitele lõputööde juhendajateks ning retsenseerijateks, koostöös ülikoolidega töötatakse välja loengukursusi, kus ministeeriumi eksperdid tutvustavad poliitika kujunemist, riigi igapäevast tööd ja toimimist.

Väga naljakas uudis.

Mingi kantsler kuskil räägib, aru ei saa, kes või kus, kedagi teist ka pildile ei lasta... mnjah. Klikiajakirjandus ftw!

tehke mis tahate mina kantseliiti omale teiseks emakeeleks ei kavatse õppida. Kirjutagem selges Eesti keeles!

Väga kallutatud uudis!! Ainult keskkonnaministeeriumipoolne vaade. Mõni teine asjaosaline ei tahtnudki sõna sekka öelda!???

kui see nüüd ei olnud kopipeist mõnest pressiteatest, siis söön oma mütsi ära

kantseliit pole üksnes ainult keelekasutus, vaid ka stiil. see kirjatükk on küll dokumendiregistrist kopitud, ajakirjaniku ja toimetajatöö puhta tegemata

* Pildiallkirjas on kasutatud sõna täna... Täna tähendab tänast päeva. Praegu oleks parem.
* Pildiallkirjas oleks parem öelda allika asemel foto, sest praegu jääb hetkeks mulje, nagu oleks selle fakti allikas keskkonnaministeerium, kuigi infokild peaks käima foto kohta.
* "Koostöö raames hakkab keskkonnaministeerium regulaarselt korraldama seminare, kus ülikoolide teadlased ja tudengid saavad võimaluse tutvustada oma töö tulemusi. Ministeerium omalt poolt räägib, millised küsimused vajavad riigi jaoks lahendamist ja soovitab tudengitele uurimisteemasid." Soovitus: Koostöö raames korraldab ministeerium seminare, millel ülikoolide teadlased ja tudengid tutvustavad oma töö tulemusi. Ministeerium aga pakub tudengitele uurimisteemadeks välja küsimusi, mis vajavad riigis lahendamist.
* Retsenseerijatesks Pare: retsensentideks.
* 3. lõigus: "...," ütles kantsler." Esmasel viitamisel allikale peaks see olema tiitli ja täisnimega.
* Lõpus allika väljatoomist pole ehk vajagi, sest see taolised ametkondlikud teadaanded tunneb vist lugeja tänapäeval ära küll. Aga samas sobib ka toimetaja valikul märgitu.