Sa oled siin

Kindlustusseltsid jätavad Ebola viiruse vastu kaitseta

  • Ebola viirus. Foto: Cynthia Goldsmith, Public Health Image Library
    Ebola viirus. Foto: Cynthia Goldsmith, Public Health Image Library

Eestis ei ole võimalik ettevõtetel ja eraisikutel kindlustada end haigusepideemiate nagu näiteks praegu Aafrikas tuhandeid inimesi tapnud Ebola viirus vastu.
 
The Business Insider kirjutas 22. oktoobril, et Suurbritannia ja USA kindlustusseltsid on hakanud oma klientidele pakkuma võimalust kindlustada end ja oma vara võimalike haiguspuhangute vastu. See tähendab, et kui näiteks Ebola jõuab Euroopasse ja viiruse tõttu haigestuvad paljud firma töötajad või karantiini tõttu jäävad ära mitmed tööreisid, kompenseerib kindlustus tekkinud kahju.
 
Eestis sellist võimalust ei ole. SEB elu- ja pensionikindlustuse riskijuht Raili Reial sõnas, et lääneriikides pakutakse sellist Ebola kindlustust asutustele, kes on seotud Lääne-Aafrikasse reisimisega ehk nendele, kellel on epideemiakoldega otsene kokkupuude. Reiali sõnul Eestis selliseid sihtrühmi ei ole ning seetõttu pole ka kindlustuslepinguid tehes mõeldud Ebola viiruse ja teiste nakkushaiguste levimise peale. 
 
Ergo kindlustuse kommunikatsioonijuht Merilin Pärli selgitas, et Eesti turu väiksuse tõttu on ka pakutavate toodete hulk väiksem. Ta lisas, et uute kindlustuspakettide loomine läheks kindlustusfirmadele väga kulukaks ning neile ei leiduks tarbijaid. 
 
Eesti kindlustusmaaklerite liidu tegevjuht Kaido Tropp leidis, et Eesti ettevõtted ei reageeri sellistele asjadele nii kiiresti kui näiteks Suurbritannia firmad. Väiksema riigina jõuavad igasugused ohud siia hiljem ning ettevõtetel pole paanikaks põhjust. Tropp rääkis, et tungiva vajaduse tekkimisel saab abi paluda kindlustusmaaklerilt, kes leiab vajaliku teenuse osutaja välismaalt. 
 
Pärli rõhutas, et Eesti kindlustusseltsides on epideemiate vastu kindlustamine välistatud. „Sõjad ja epideemiad on force majeure, olukorrad mis võivad ootamatus suunas edasi areneda,“ ütles ta. Tema sõnul ei taha ükski kindlustusselts võtta endale riski ja hakata inimesi epideemiate ja sõdade eest kindlustama, see läheks liiga kulukaks. „Kui tuleb õhu kaudu leviv piisknakkus ja tuhanded inimesed surevad, siis pole see risk hoomatav ja kindlustus ei saa seda riski ennetada,“ lisas ka Tropp. 

Märksõnad: 
Eesti
Toimetaja: 
Mari Krusten

Lisa kommentaar