Kirjanduslinn Tartu kasvatab väikesi raamatusõpru lasteaiaõpetajate kaudu

Talinna Meelespea Lasteaed. Foto: Wikimedia Commons

Reedel, 20. novembril toimub Tartus esmakordselt kõigile lasteaedadele üheaegselt koolitus „Raamatu sisse minek“. Koolituse eesmärk on anda õpetajatele ülevaade uuemast väärt lastekirjandusest ja jagada teadmisi, kuidas tekitada lastes suuremat huvi raamatute ja lugemise vastu.

UNESCO kirjanduslinnaks kandideeriv Tartu on võtnud üheks peamiseks eesmärgiks laste ja noorte lugemisharjumuse süvendamise ning astunud mitmeid samme raamatute populaarsemaks muutmisel. Näiteks annab linn sellest aastast alates välja Tartu laste- ja noortekirjanduse auhinda ning kingib nominendiks valitud Kairi Loogi lasteraamatu „Peeter, sõpradele Peetrike“ kõigile lasteaedadele.

Tartu abilinnapea Tiia Teppan selgitas, et vajadus lasteaiaõpetajate koolitamise järele selgus kultuuriosakonna läbiviidud küsimustikust, kus lasteaiad pidid hindama oma võimalusi lugemisharjumuse tekitamisel. Küsitlusest selgus lasteaedade soov olla paremini kursis kaasaegse hea lastekirjandusega ja saada häid nippe, kuidas õigete raamatute ja meetodite kaudu lastes lugemishuvi äratada ning säilitada.

„Raamatusõbraks sirgub raamatuga koos kasvades ja head eeskuju saades. Peame oluliseks kujundada lasteaedades tulevast lugejat nii, et esimesed kogemused raamatute valimisel ja lugemisel oleksid võimalikult väärtuslikud ja kõnetavad,“ ütles abilinnapea Tiia Teppan.

Lasteaiaõpetajate koolitust korraldavad linnavalitsuse kultuuri- ja haridusosakond koostöös ning selle läbiviijaks on Eesti Lastekirjanduse Keskus.

Lisaks lasteaedade koolitamisele on Tartu linn mõelnud ka koolidele, kellele on eraldatud programmi „Kirjanik kooli“ kaudu vahendeid kirjandusürituste läbiviimiseks.

Eesti
Simon Suviste