TERAs on klasside blogid avalikud ja neile pääsevad ligi kõik soovijad vaatamata sellele, et neis on kirjas näiteks õpilaste eesnimed ja sünnipäevad.

Sa oled siin

Klassi blogid hoiavad lapsevanemaid koolieluga kursis

Tartu Erakoolis (TERA) peavad paljud klassid blogisid, mille kaudu saavad nii lapsevanemad, õpetajad kui ka lapsed ise jagada pilte ja muljeid koolielust ning vaba ligipääs blogidele on kõigil soovijatel.  

Teise klassi juhataja Karen Kärtmann ütles, et blogide eesmärk on hoida lapsevanemaid kursis laste tegemistega. Kärtmanni sõnul ei räägi lapsed alati kodus oma vanematele kõigest. Sellepärast meeldib ka tal kui lapsevanemal vaadata laste ehedat emotsiooni, mis blogis olevatest videotest ja piltidest kajastub. Tema sõnul on blogi kõige suurem kontakt kooli ja kodu vahel. 

Kärtmann on lisanud blogipostituste lõppu ka küsimusi, et tekitada arutelu nii laste kui ka lapsevanemate vahel. Lapsed peavad kommenteerimiseks sisse logima kas enda või lapsevanema Gmaili kontoga. Vanemate klasside õpilastel on Kärtmann lasknud ka enda konto alt blogisse pilte ja teksti lisada, kuid nooremate eest teeb ta seda ise. 

Andmekaitse inspektsiooni avalike suhete nõuniku Maire Iro sõnul võib avalike blogidega kaasneda igasuguseid ohtusid.

TERAs on klasside blogid avalikud ja neile pääsevad ligi kõik soovijad vaatamata sellele, et neis on kirjas näiteks õpilaste eesnimed ja sünnipäevad. 

Andmekaitse inspektsiooni avalike suhete nõuniku Maire Iro sõnul võib avalike blogidega kaasneda igasuguseid ohtusid. Kuna blogi võimaldab ligipääsu infole lapse kohta, siis on Iro sõnul võimalik selle põhjal lapsed üles leida. Iro sõnul on mõistlik klassile ja koolile oma kasutuseks suunatud blogid kaitsta parooliga, mis ennetaks võimalike ohtude teket. 

Kärtmanni sõnul on blogid avalikud, kuna neid võivad tahta külastada ka laste vanavanemad ja teised tuttavad. Ta ütles, et kõik lapsevanemad on blogi pidamiseks oma kirjaliku nõusoleku andnud. Kärtmann lisas, et praeguseni ei ole mingeid probleeme tekkinud. 

Iro sõnul võib klassi blogisid pidada lapsevanema või lapse eestkostja nõusolekul. Iro ütles, et probleemi tekkimise korral peab koolil olema võimalik lapsevanema nõusolekut tõestada. Ta lisas, et blogi sisu eest vastutab blogi pidaja.  

Kärtmann ütles, et blogid on aktiivsemad just algklassides. Põhikoolis ei puutu tema sõnul lapsed nii palju oma klassijuhatajaga kokku ja seega on blogide pidamine ka teisejärgulisem. 

Lastevanemate esindaja kooli nõukogus Pille Pokk ütles, et tema klassi blogisid ei jälgi. Tema sõnul on need rohkem algklasside teema. Tema lapse klassis pole blogi aktiivne ning ta ei pea selle jälgimist oluliseks. 

Kärtmann ütles, et blogi pidamise üle otsustavad klassijuhatajad vastavalt oma soovile ja ajale. Mõnes klassis panustavad blogisse ka lapsevanemad, soovitades lastele lugemiseks oma lemmikraamatuid. Eraldi blogid on ka näiteks matemaatika, prantsuse keele ja inglise keele kohta.

 

Märksõnad: 
Uudised

Lisa kommentaar