Islamiriigil ilmub online-ajaleht The Islamic State Report, mida võib oma disainilt võrrelda näiteks National Geographicuga.
Kristjan Ats Mägi

Sa oled siin

Kommentaar: Islamiriigi reklaamkampaania teeb suurkorporatsioonidele silmad ette

  • Kristjan Ats Mägi

Süürias ja Iraagis maid vallutanud Islamiriik (IS) ei ole tavaline terroriorganisatsioon – lisaks edukusele sõjatandril on nad oma jala kinnitanud ka sotsiaalmeedias, kasutades reklaamiks erinevaid keskkondi ja võtteid.
Üheks pühasõdalaste lemmikäpiks on Twitter, kus lävivad näiteks USA’d ja Barrack Obamat ähvardavad hashtagid. See on ka peamine sotsiaalmeediakeskkond, kuhu Islamiriigi sõdalased postitavad videosid oma pantvangide hukkamisest.
Kevadel lõid islamistid ka oma araabiakeelse äpi, nimega Fajr al-Basher (tõlkes Koidik). Google Playst tõmmatav äpp postitas oma kasutajate Twitteri seinale propagandat ja reklaami. Suvel, kui IS Iraagis suurema vastupanuta maid vallutas, ilmusid mitmete sõdalaste seinale provotseeriv postitus „Me tuleme, Bagdad“.
Kuigi Google eemaldas Koidiku äpi, leiavad Islamiriigi meediaeksperdid aina uusi viise, kuidas oma organisatsiooni reklaamida. Videod Islamiriigi tegevusest, mis internetis levivad, on kõrgekvaliteetsed ja näevad välja professionaalsed, nagu oleks need tehtud kogenud režissööri(de) poolt. Lisaks ilmub online-ajaleht The Islamic State Report, mida võib oma disainilt võrrelda näiteks National Geographicuga.
Tavaline Eesti inimene võib Islamiriigi propagandale küll viltu vaadata, kuid selge on see, et terrorirühmituse sotsiaalmeediakampaania on olnud kalkuleeritud ja edukas. Twitteris mainitakse araabia keeles Islamiriiki päevas kümneid tuhandeid kordi, mis teeb sellest kõige populaarsema terrorirühmituse maailmas. Samuti sõdib araablaste kõrval tuhandeid eurooplaseid ja ameeriklasi, mis näitab, et Islamiriigi reklaam avaldab mõju ka lääneriikidele.

Märksõnad: 
Poliitika
Topic: 
Arvamus
Toimetaja: 
Signe Roost

Kommentaarid

Täiesti huvitav lugemine, ent palun, ärgem kasutagem anglitsistlikke lausekonstruktsioone nagu režissööride POOLT. Režissöörid tegid ja kõik. Pole siin mingeid pooli.

Maailma kõige POPULAARSEM terrorirühmitus! Hahaa! Kaltsupead MÖLLAVAD! Muahahaa!

Lisa kommentaar