Sa oled siin

Kortermaja rajamine valmistab naabruskonnas pahameelt

  • Uue kortermaja ehitamine tekitab küsimusi parkimiskorralduses. Foto: Freeimages
    Uue kortermaja ehitamine tekitab küsimusi parkimiskorralduses. Foto: Freeimages

Karlovas asuvale Tähe 99 krundile ehitatav kortermaja tekitab naabruskonnas pahameelt, kuna praegused elanikud leiavad, et paljude uute naabrite lisandumisel tekivad probleemid liikluskorraldusega.
 
Kuru tänava elanikke esindava Ivo Aksli sõnul pole uue kortermaja ehitamisel naabruskonna arvamust oluliselt kuulda võetud. „Kuue korteriga oleksime veel leppinud, aga kaheksa on selgelt liiga palju,“ sõnas Aksli. Tema arvates põhjustab see kõige enam probleeme liikluskorralduses Kuru tänaval.
 
Tähe 99 krundi detailplaneeringu juht Mart Hiob ütles, et liiklusekspertiisi lasi teha planeeringu arendaja ehk KT Trans OÜ. Selle tulemused näitasid, et liiklejate lisandumine Kuru tänava liikluse olukorda ei muuda. Hiob lausus, et Kuru tänava liikluskoormus on kasvamas, kuid siiski vähe ning see ei jõua lähedalegi nendele numbritele, milline liikluskoormus võiks ühel kõrvaltänaval olla. „Kümme või üksteist autot lisaks ei mõjuta hommikuti liiklust,“ ütles Hiob.
 
Kohalikke esindava Aksli sõnul näitas liiklusuuringu tulemus, et uue kortermaja elanikud ei mõjuta Kuru tänava liikluspilti. „Uuring tõi välja, et võib-olla kolm autot tunnis tuleb tipptunni ajal juurde, kuid julgeme selles kahelda,“ ütles Aksli.
 
Aksli lausus, et paljudes peredes on kaks või enam autot, Tähe 99 planeeringus aga ainult üheksa parkimiskohta. Autod, mis ei mahu parklasse, pargitakse tema sõnul tõenäoliselt Kuru tänavale. Sinna ei ole aga juba praegu võimalik parkida, sest tänav on väga kitsas, sõnas Aksli. „Prügiauto on praktiliselt sama lai, kui tänavgi ning vahel ei pruugi isegi lumekoristusmasinad tänavasse mahtuda,“ lisas ta.
 
Planeeringu arendaja KT Trans OÜ omanik Indrek Pung keeldus teemat kommenteerimast, tuues põhjuseks selle, et tal on palju toimetusi käsil ning ta ei viitsi selle asjaga tegeleda.
 
Linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna planeeringuteenistuse planeerija Ingrid Perner ütles, et seadus näeb ette maavanema poole pöördumist, kui osapooled omavahel kokkuleppele ei jõua. Perner sõnas, et antud juhul otsusta maavanem, et planeeringu võib kehtestada. Tema otsust kinnitas liiklusekspertiis ning asjaolu, et arendaja oli teinud piisavalt järeleandmisi.

Märksõnad: 
Eesti

Lisa kommentaar