Sa oled siin

Lõunakeskuse laiendamise detailplaneering seati kahtluse alla

Selle aasta alguses võttis Tartu Linnavolikogu vastu Lõunakeskus OÜ detailplaneeringu, mis pani kahtluse alla lähipiirkonna liiklusohutuse. Planeeringule esitasid vastuväiteid Maxima Eesti OÜ ja EKT Ehitus OÜ.
 
Lõunakeskuse läheduses kinnistuid omavate Maxima ja EKT Ehituse esitatud vastuväidete põhjal ei ole detailplaneering kooskõlas varasemalt kehtestatud tingimustega. Planeeringu järgi jääb ainult Lõunakeskusele võimalus liiklusvahenditega otse Ringtee ja Riia tänava ristumiskoha ringristmikule sõita.
 
Sellest tulenevalt peavad selle piirkonna teised ettevõtted väiksemate kõrvaltänavate kaudu sõitma hakkama, misõttu tekib Maxima ja EKT Ehituse vastuväidete põhjal oht ummikuteks ning ohtlikeks olukordadeks.
 
''Maxima on ühesel seisukohal, et Lõunakeskuse poolt kavandatav ehitustegevus võib lähitulevikus tekitada ootamatuid liiklusprobleeme. Tuleb kahjuks tõdeda, et juba praegu eksisteerivad Lõunakeskuse territooriumil ja selle ümbruses liiklusprobleemid ja kohalik omavalitsusüksus on sellest täiesti teadlik,'' ütles Maxima pressiesindaja Katja Ljubobratets.
 
Ljubobratets toob välja, et Lõunakeskus on Tartu suurim kaubanduskeskus Ringtee ja Riia tänava ristmiku vahetus piirkonnas ning sellest tulenevalt on Lõunakeskusel väga oluline mõju liiklusele nii Ringtee ja Riia tänava ringristmikul kui ka  kaudsemalt kogu Tartu linnas.
 
Lõunakeskuse juhataja Jaan Loti sõnul on Lõunakeskuse liikluslahenduste planeerimisel arvestatud autoliikluse ja kergliiklejate vajadustega.
 

''Maxima ja EKT Ehitus väited ei ole õigustatud,'' ütles Lott.
 

Tartu linnasekretäri Jüri Möldri sõnul ei ole Maxima ja EKT Ehituse esitatud vastuväited tegelikult Lõunakeskuse detailplaneeringuga seotud ja sellest tulenevalt ei ole Tartu Linnavalitsusel ning Lõunakeskusel ka plaanis seda muutma hakata.
 

''Igaühe ettekujutus probleemist on erinev ja vaated niisamuti, kuid praegu tunduvad vastuväited otsitud. Võib-olla on siin tegemist ärihuvidega, seda ei saa kindlalt öelda,'' rääkis Mölder.

 
''Kui on üks päev, mil esinevad probleemid, siis ei saa sellest järeldada, et olukord on aastaringi samasugune,'' seletas ta. Tartu linnasekretäri sõnul ei ole Lõunakeskuse lähedal elavatel inimestel põhjust liiklusprobleeme karta.

Toimetaja: 
Aleksander Pihlak

Lisa kommentaar