„Nad saavad sellest aru läbi väikeste asjade – sa teed head näiteks siis, kui sa annad kellelegi midagi või oled ta vastu sõbralik,” lausus lasteaia õpetaja. 
 

 

Sa oled siin

Lapsed aitavad haigete eakaaslaste unistusi täita

Tartu Lotte lasteaed kinkis kogu mihklipäeva laadal teenitud raha heategevusorganisatsioonile Minu Unistuste Päev, mis täidab raskelt haigete laste unistusi. 

Möödunud nädalal annetasid Lotte lasteaia lapsed Minu Unistuste Päevale 610 eurot, mille nad teenisid vanemate abiga laadal toitu ja käsitööd müües. Lotte lasteaia õpetaja Anu Kirss rääkis, et eelmistel aastatel on laada tulu eest ostetud lasteaiale vajalikke asju. Tema sõnul otsustas Lotte seekord raha hoopis annetada, sest sel õppeaastal keskendutakse lasteaias heategevusele ja üksteise vastu hea olemisele. 

 „Minu meelest on kuidagi eriti liigutav ja armas, et see kingitus tuli lastelt lastele,” ütles Gabor-Mägi. 

Minu Unistuste Päeva tegevjuht Kristiina Gabor-Mägi rääkis, et vabatahtlike organisatsioon teeb koostööd Tartu Ülikooli lastekliinikuga ning Lotte lasteaia annetust kasutatakse just Tartu laste heaks. Tema sõnul pole veel täpselt teada, mille peale see raha kulub, aga ilmselt korraldatakse jõuluüritus ja individuaalne unistuste päev. Unistuste päeval täidetakse erinevate tegevustega ühe haige lapse unistusi. 

 „Minu meelest on kuidagi eriti liigutav ja armas, et see kingitus tuli lastelt lastele,” ütles Gabor-Mägi. Ta rääkis, et Minu Unistuste Päevale annetavad raha põhiliselt eraisikud ja ettevõtted, kuid viimasel aastal on hakanud rohkem annetama ka koolid ja lasteaiad. 

Lotte lasteaia õpetaja Kirsi sõnul on noorematele lastele keeruline seletada, milleks annetatud raha täpselt kasutatakse ja miks on sellised teod olulised. Küll aga saab lastele selgitada heategevuse olemust. „Nad saavad sellest aru läbi väikeste asjade – sa teed head näiteks siis, kui sa annad kellelegi midagi või oled ta vastu sõbralik,” lausus lasteaia õpetaja. 

Tartu Ülikooli lastekliiniku sotsiaaltöötaja Kätlin Jaegeri sõnul pakuvad Minu Unistuste Päeva korraldatud üritused haigetele lastele olulist tuge. „Ravi võib olla nii lapse kui ka pere jaoks väga kurnav, aga unistuste päev annab rõõmsaid emotsioone ja jõudu jätkamiseks,“ ütles ta. 

Need lapsed, kelle unistuste päev täide viiakse, valivad välja lastekliiniku arstid. Jaeger rääkis, et valik tehakse raskelt haigete laste seast, kes on võimelised sellest päevast rõõmu tundma. „Unistuste päeva tegevusi ei saa pakkuda lapsele, kes on väga raske arenguprobleemiga või vajab ööpäevaringset hooldust,“ ütles ta. 

Gabor-Mägi sõnul on Minu Unistuste Päeva selle aasta eesmärk täide viia 60 haige lapse unistused. Lisaks unistuste päevadele viib organisatsioon läbi suuremaid üritusi nii haiglates kui ka mujal. Gabor-Mägi lisas, et eelmisel aastal korraldas Minu Unistuste Päev annetajate ja vabatahtlike abiga 150 erinevat ettevõtmist.

 

Märksõnad: 
Uudised

Lisa kommentaar