"Et Abhaasias midagi teha, on vaja taotleda eriluba.“ Andre Pung, Välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostöö osakonna juhataja.

Sa oled siin

A. Le Coq lõpetas eetilistel põhjustel ekspordi Abhaasiasse

  • A. Le Coqi ekspordimahud on kasvanud FOTO: Freeimages.com

Hoolimata sellest, et eelmisel aastal lõpetas A. Le Coq oma kauba eksportimise Abhaasiasse, on Tartu õlletehase eksportmahud kasvanud.
 
A. Le Coqi ekspordijuht Ranno Treial rääkis, et Abhaasiasse eksportimine lõpetati eelmisel aastal seetõttu, et see polnud enam eetilistel põhjustel võimalik.
 
„Abhaasiat ei tunnustata iseseisva riigina,“ lisas ta. Siiski pole see tema sõnul toodangu ekspordimahte vähendanud ning töötajaid seetõttu koondatud pole, pigem vastupidi. „Meil on viis eksporditehast ja seetõttu on tööjõudu juurde vaja,“ ütles Treial. Ta lisas, et tegeleb peamiselt Lääne-Euroopa ekspordiküsimustega ning rohkem teemat kommenteerida ei oska.
 
Ida-Euroopa suunal tegutsev ekspordijuht Dmitri Iljushin teemat ei kommenteerinud, tuues põhjenduseks, et ei tohi seda enne juhtkonnaga arutamata teha.
 
A. Le Coqi ekspordispetsialist Lauri Ottis ütles, et ei tea, miks või kuidas täpsemalt Abhaasiasse eksport lõpetati. Samuti polnud ta kursis, kas see üldse lõpetati. Ottis oskas kommenteerida vaid seda, et Ukraina konflikt pole nende tegevust oluliselt mõjutanud – ekspordimahud Ukrainasse ja Venemaale on jäänud sõjaeelse aja tasemele.
 
Välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostöö osakonna juhataja Andre Pung selgitas, et nii Abhaasia kui ka Lõuna-Osseetia kuuluvad ametlikult Gruusia territooriumi alla ja igasugune äritegevus peab käima Gruusia seaduste järgi. Kusjuures sellised tingimused ei kehti üksnes Eesti, vaid kõikide välisriikide puhul. Ta lisas, et kui keegi näiteks Abhaasiaga otse suhtleb ja seal majanduslikult tegutseb, rikutakse automaatselt seadust. „Et Abhaasias midagi teha, on vaja taotleda eriluba,“ ütles Pung.

Toimetaja: 
Gerrit Mäesalu

Lisa kommentaar