Kroonuaia aadressiga, kuid sissepääsuga Lepiku tänaval on kolm maja. Nende väravaesine on parkimiskeeluala ja seda tähistab liiklusmärk, kuid autod on pargitud lausa märgi alla.

Sa oled siin

Lepiku tänaval parkijad takistavad liiklust

Lepiku tänav Tartus on tööpäevadel tihedalt täis pargitud. Tänaval elavad inimesed ei pääse oma autodega liikuma ning parkimist keelavast märgist autojuhid välja ei tee.  

Seoses kevadel laiendatud tasulise parkimisalaga,on Kroonuaia tänav tasuline. Varem sinna parkinud inimesed jätavad oma autod nüüd lähedal asuvale tasuta parkimisega Lepiku tänavale. Eva- Liisa Arro, kelle kodu on küll Kroonuaia aadressiga, kuid sissepääs on Lepiku tänaval, on pargitud autode akendele kurjasid kirju jätnud, kuid abi sellest ei ole. „Suvel oli mul selline situatsioon siin ühe härraga, kes parkis meil värava kinni. Ma tahtsin sisse-välja sõita ja ta ütles mulle hästi upsakalt, et teil on teine värav ka,“ ütles Arro. Lisaks selgitas ta, et Kroonuaia tänaval asuv lisavärav on mõeldud ametlikult vaid päästeametile ning kiirabile.  

Linnavalitsuse menetlusteenistuse juhataja Imbi Kivi sõnul on nad probleemist teadlikud ja kaebustega võib nende poole pöörduda. „Meie menetlejad käivad seal päris tihti, ma ei usu, et mure seal kogu aeg on."

Arro kirjutas eile Tartu linna kodulehele kaebuse, kuna ei saanud päeval kodule ligi. „Ma ei ole kunagi ühegi asjaga kuskile poole pöördunud, aga eile mul läks tõsiselt kops üle maksa,“ lisas ta. 

Olukord võib raskemaks minna talvel, sest lumekoristusest on vallid maja seinte ees ning liikumine on niigi raske. „Kui nad siia veel parkima hakkavad, siis on päris pekkis,“ arvas Arro. 

Linnavalitsuse menetlusteenistuse juhataja Imbi Kivi sõnul on nad probleemist teadlikud ja kaebustega võib nende poole pöörduda. „Meie menetlejad käivad seal päris tihti, ma ei usu, et mure seal kogu aeg on. Eks see võtab aega enne, kui inimesed aru saavad, et kontrollitakse,“ kommenteeris Kivi.  

Linnavalitsuse liikluskorraldusteenistuse juhataja Martin Nelis ütles, et liiklustakistuse korral peab pöörduma politsei poole ja seda vajadusel iga päev. „Muud varianti pole, kui muidu aru ei saa,“ ütles ta. 

Kroonuaia aadressiga, kuid sissepääsuga Lepiku tänaval on kolm maja. Nende väravaesine on parkimiskeeluala ja seda tähistab liiklusmärk, kuid autod on pargitud lausa märgi alla. Arro sõnul ei ole ta näinud, et keegi seal märgist kinnipidamist kontrollimas käiks.  

Ilma Politsei loata ei ole inimestel õigust puksiiriteenust tellida. Politsei- ja piirivalveameti Lõuna-prefektuuri pressiesindaja Maria Gonjak ütles, et Tartu linnas on kõik, mis puudutab parkimiskorraldust, kohaliku omavalitsuse reguleerida. Politseil on võimalik kindlaks teha auto omanik ja temaga ühendust võtta. Ta lisas, et viimase aasta jooksul on kaebusi liikumistakistuste kohta olnud rohkem kui 30, neile lisanduvad veel keelumärgi eiramised ja muud juhtumid. 

 

Märksõnad: 
Uudised

Lisa kommentaar