"Ma pole kunagi kinnastega söönud, aga täna sõin, täitsa hullumaja!"

Sa oled siin

Lillemüüjad tunnevad ennast kui hullumajas

  • Lillemüüjad peavad ise endale varjualuse muretsema. Foto: Reti Pääslane
  • Müüakse nii Hollandi nartsisse kui sõbranna aiast korjatud märtsikellukesi. Foto: Reti Pääslane

Tuulise ilma käes külmetanud umbes 60-aastane kampsuni ja pruuni jope sisse mässitud proua on ainus kolmest täna tegutsenud müüjast, kellel vähemalt tuulevari on - kinni püsis see küll ausõna peal. „Kahe tunniga olen kuus nartsissi müünud ja see on tänane koguteenistus,“ kurtis müüja. Ühe nartsissi väärtuseks on 40 senti, lihtne matemaatika ütleb, et kella üheks oli teenitud 2 eurot ja 40 senti.
 
Lillemüüjate päev on pikk. Hommikul 11-st õhtuni välja ning pause ei tehta. „Enne kui naaber kõrval oli, siis käisin sooja sööki toomas,“ kirjeldas müüja olukorda.
 
Väljakutse esitab lillemüüjatele ka halb ilm, mis avaldab mõju nii müügitulemustele, kui on lihtsalt vastik. „Ma pole kunagi kinnastega söönud, aga täna sõin, täitsa hullumaja!“ rääkis lilletädi, lisades, et linnavalitsus on aastakümneid lubanud neile varjualused ehitada.
 
Tartu linnavalitsuse linnakunstniku Tiit Kaunissaare sõnul jääb varjualuste ehitamine AS Tartu Turg rahastamise taha kinni. „Varjualused on vajalikud ka linnapildi esinduslikumaks muutmiseks,“ ütles Kaunissaare ning lisas, et kui AS Tartu Turg teeb planeeringu, siis kooskõlastatakse see vastavalt linnakunstnike nägemusega.
 
Tartu kaubamaja vastas tegutsevate lillemüüjate probleemiks on lisaks ka koha kõrge hind. Poole pingi ehk umbes meetri suuruse ruumi jaoks maksavad nad iga kuu 55 eurot. Kuigi talvekuudel enamasti müüki ei toimu, maksavad lilletädid kuutasu ikkagi, et mitte oma kohast ilma jääda.  

Märksõnad: 
Eesti
Toimetaja: 
Rasmus Voolaid

Lisa kommentaar