Sa oled siin

Linn hülgas tee-ehitajad riigihanke viimasel hetkel

  • Tartu linn lükkas tee-ehituse riigihanke raha puuduse tõttu tagasi. Foto: Eesti.info

Tartu linnavalitsus otsustas tee-ehituse riigihankes sobivaks kuulutatud pakkumused lõpusirgel tagasi lükata. Ettevõte Asfaldigrupp OÜ jäi seetõttu ilma 47 400 euro suurusest hankelepingust.
 
Ränilinnas, Aardla tänaval asuvate FI bussipeatuste juurde busside ümberpööramiskoha ja ootetasku rajamise riigihankele laekus kaks pakkumust. Neist kallim oli Lemminkäinen Eesti AS-i pakkumine summaga 48 401,20 eurot ning Asfaldigrupp OÜ poolt esitatud ligi tuhande euro võrra odavam pakkumine. Tartu linnamajanduse osakond pidas mõlemaid pakkumisi sobivaks, kuid kuulutas lõpuks edukamaks Asfaldigrupp OÜ pakkumise.
 
Linnavalitsus oli 18. augusti pressiteates hanke eeldatavaks maksumuseks hinnanud  40 000 eurot. 26. augustil koostatud linnavalitsuse eelnõus oli hanke eeldatavaks maksumuseks märgitud aga 48 000 eurot. 8. septembri korraldusega aga lükati mõlemad pakkumused tagasi, põhjendades seda linna rahaliste vahendite nappusega.
 
Tartu linnamajanduse osakonna juhataja Rein Haak ütles, et pakkumused lükati tagasi, sest nende maksumused ületavad kordades eelarvelisi võimalusi. Linna eelarves oli hanke jaoks raha 15 000 eurot ning ülejäänu oli plaanis taotleda lisaeelarvest. Kuigi esialgu koostatud eelnõuga oli arvestatud 48 000 euro suuruse kuluga, ütles Haak, et projekteerija eelkalkulatsioon oli siiski 40 000 eurot.
 
Asfaldigrupp OÜ juhatuse liige Tenno Pleksepp ei soostunud eile telefonitsi ettevõtte seisukohta hanke osas avaldamast. Pleksepp palus saata küsimused meilitsi, millele pidanuks tema sõnul tänase päeva jooksul vastama teine töötaja. Loo ilmumise ajaks ettevõtte arvamust hanke osas ei saabunud.
 
Maksumuselt teise pakkumuse teinud Lemminkäinen Eesti AS-i Lõuna osakonna sekretär-raamatupidaja Marina Laasik ütles, et sellised olukorrad on paratamatus. Tema sõnul oli hanke maht ettevõtte jaoks pigem marginaalse suuruse ja tähtsusega, arvestades, et tegemist on suurettevõttega.
 
FI bussipeatust läbides teevad mitmed bussid tagasipöörde. Praegu kasutatakse selleks lähedal asuvat ringristmikku, mis uuel aastal ringtee ehitusega ära kaotatakse. Planeeritava tagasipöörde ala kohal on praegugi vastav koht olemas, kuid see jääb linnaliinibusside manööverdamise jaoks kitsaks. Rein Haagi sõnul plaanib linn hankega uue aasta alguses uuesti välja tulla, kuna siis on tee-ehituses madalhooaeg ja hinnad soodsamad. 

Märksõnad: 
Uudised
Toimetaja: 
Linda Eensaar

Lisa kommentaar