„Ega me ei saa panna hädas ja abivajajaid inimesi nii halbadessse tingimustesse elama, et neil ei ole üldse võimalust ennast paremale elujärjele aidata,“ nendib linnavarade osakonna analüütik Kaspar Alev

Sa oled siin

Linn müüb elamiskõlbmatuid eluruume

  • Piiri tänava äärne suvel. Foto: Wikimedia Commons
    Piiri tänava äärne suvel. Foto: Wikimedia Commons

Tartu linn müüb maha halvas seisukorras kortereid, sest sotsiaalkorteriteks need ei kõlba ning remondiks puudub raha, samas on sotsiaalkorterite vajajaid küll. 
 
Alates septembrikuust on linn pannud oksjonile ühiskäimlaga ning ilma pesemisvõimaluseta eluruumid kahes puust kortermajas. Üks neist asub Supilinna lõpus Piiri tänaval, kust Tähtvere spordipargini on vaid üks tänavavahe ning teine on Uuel tänaval, mis paikneb Ülejõe ja Annelinna piiril. Oksjoni lõpuni on jäänud kolm päeva ning kümnest korterist on pakkumine esitatud vaid kõige kallimale – Piiri tänava korterile – mis maksab 30 000 eurot. 
 
Võrreldes teiste müüdavate ühetoaliste korteritega samades piirkondades on linnale kuuluvad korterid kallimad, sest tegemist on oksjoni alghindadega. Näiteks Ülejõel Jaama tänaval asuv renoveeritud, elektrikütte ja kogu sisustusega kööktuba maksab 26 000 eurot. Samas rajoonis müüb linn sooja veeta ja ahjuküttega kööktuba, mis vajab kapitaalremonti ning mille alghind on 20 000 eurot.
 
Linnavarade osakonna analüütiku Kaspar Alevi sõnul määrati korterite hinnad Uus Maa kinnisvarabüroo koostatud hindamisaktidele tuginedes. Kinnisvarabüroo koostatud hindamisakte kommenteerida ei tahtnud, põhjendusega, et kõrvalistele isikutele ei saa selliseid dokumente väljastada. 
 
Kaspar Alevi sõnul üüris linn siiani kortereid sotsiaalabina, kuid nüüd on vajalik korterid pigem maha müüa. „Ega me ei saa panna hädas ja abivajajaid inimesi nii halbadessse tingimustesse elama, et neil ei ole üldse võimalust ennast paremale elujärjele aidata,“ nentis Alev. 
 
Linnavalitsuse sotsiaalabi osakonna juhataja Inge Kool sõnas, et vajadus sotsiaalabina üüritavate kööktubade järgi on olemas, kuid kui ruumide remontimine on linnale liiga kallis, on mõttekam need maha müüa ning soetada paremas seisus korterid asemele.  
 
Üürnikud ise linna vara parandama ei kipu. Inge Kooli sõnul üüritakse sotsiaalkortereid kuni viie aasta kaupa, misjärel linn vaatab enne uuele elanikule üle andmist eluruumid üle ning remondivajadus on alati olemas. Parandustööd tehakse vastavalt linna rahalistele võimalustele. Kui raha ei ole, puhastatakse korter lihtsalt ära. „Põhiline, et oleks elamiskõlblik, kuid sanitaarremont jääb sageli uue inimese teha,“ lausus Kool. 

Märksõnad: 
Eesti
Toimetaja: 
Simon Suviste

Lisa kommentaar