Sa oled siin

Linnavalitsus annab maaomanike survele järele

  • Praegu moodustab roheala vähem kui neljandiku Päeva pargi alast. Foto: Google Maps

Vaidlused Päeva pargi detailplaneeringu üle on kestnud pea kümme aastat ning linnavalitsus, kes on varem seisnud karlovlaste poolel, on järele andmas kinnisvaraarendajate soovidele. 
 
 
2005. aastal alanud vaidlused Päeva pargi detailplaneeringu üle on saanud uue pöörde kui 13. oktoobril esitasid maaomanikud uue detailplaneeringu. Pargiala laiendamise eest võitlev Karlova Selts uue detailplaneeringuga rahul ei ole ning tundub, et vaidlused jätkuvad. Linnavalitsuse planeerimistalituse juht Indrek Rannik ütles 2010. aastal Postimehele antud intervjuus, et avalik huvi peaks ärihuvidest tähtsam olema. Tänaseks päevaks on aga linn tulemas vastu arendajate soovidele: sel suvel võeti vastu Pargi tänava rekonstrueerimisplaan, mis on seotud Päeva pargi tänase eskiisprojektiga.
 
 
Ametlik seisukoht puudub
 
 
Linnavalitsuse planeeringuteenistuse planeerija Ingrid Perneri sõnul ei ole linn veel oma seisukohta kujundanud, sest uue detailplaneeringu esitlus oli alles 13. oktoobril. Samuti ei osanud Perner öelda kui kaua linnavalitsuse seisukoha kujundamine aega võib võtta. Varem on linnavalitsus käinud kohut AS Merko Tartuga, kes omab pea kahte kolmandikku Päeva pargi territooriumist. Kohtuvaidluse kaotas linn ja selle tulemusena tühistati Karlova linnaosa teemaplaneering, mille alusel oleks pidanud 70 protsenti praegusest Päeva pargist olema roheala.
 
 
Pole ühist arusaama 
 
 
Karlova Seltsi liikme ja maastikuarhitekti Edgar Kaare väitel on detailplaneeringu arutelu takerdunud, sest arendajad ei suuda välja pakkuda lahendust, mis sobiks mõlemale poolele. “Me ei ole otseselt hoonestuse vastu aga roheala, mis moodustab praegu vähem kui neljandiku kogu pinnast, peaks suurem olema,“ ütleb Kaare. Samuti heidab Kaare maaomanikele ette, et viimased ei taha avalikku pargiala vaid proovivad parki muuta pigem pool-privaatseks rohealaks, kus linlased tunneksid ennast ebamugavalt.
 
 
Linnavalitsus laveerib
 
 
Kaare väitel on linnavalitsus käitunud kahepalgeliselt surudes sel suvel läbi Pargi tänava rekonstrueerimisplaneeringu, kus on kujutatud kvartalisisest sõiduteed, mis ühtib viimase arendajate poolt välja pakutud Päeva pargi eskiisprojektiga. “Läbirääkimiste käigus on linn olnud seltsiga sama meelt, kuid paberil on kõik risti vastupidi,“ hindas Kaare linnavalitsuse käitumist. Ta lisas, et linn võiks võtta selgema seisukoha, mitte laveerida kahe osapoole vahel.
 
 
AS Merko Tartu projektidirektori Juhan Variku sõnul ongi viimane välja pakutud eskiisprojekt kompromisslahendus ning ettevõtte hinnagul tuleks see kinnitada. Samas ei soovinud ta kommenteerida vaidlusi enda ja teiste diskussiooni osapoolte vahel.  

Märksõnad: 
Eesti
Toimetaja: 
Ivika Saaroja

Lisa kommentaar