Sa oled siin

Lubja tänava uus korterelamu võtaks naabritelt rahu

  • Tühjalt seisvad krundid, kuhu tahetakse korterelamut ehitada, on märgitud joonisel punase kastina.

Ranna tee ja Lubja tänava piirkonna detailplaneeringu järgi plaanib Avaare Kinnisvara OÜ ehitada praegusele tühjalt seisvale krundile kahekorruselise korterelamu, millele on naabrid aga vastu.
 
Kokana töötav Elsa Tamman elab tühjalt seisva krundi taga, aadressil Ujula 70a asuvas eramajas. Ta on mitmel põhjusel planeeritava kortermaja vastu. „Kõigepealt kardan, et meie vana maja võib kogu selle maa värisemise tõttu kokku kukkuda või kõvasti kahjustada saada ning aias olev kaevgi annaks otsad, sest pole teada, mis saaks niisutussüsteemist,“ ütles Tamman. Ta lisas, et ühe pere elamu vastu ei oleks tal midagi, kuid päikest varjav korterelamu ei tule kõne allagi.
 
Avaare Kinnisvara OÜ juhatuse liikme Kalev Kase sõnul on tegemist keerulise olukorraga. Ta ütles, et linna seisukohalt oleks arendusplaan kasulik, kuid samas mõistab ta ka seal elavaid inimesi, sest keegi ei soovi müra sees elada. „Praegu oleme kahjuks tupikus – meie tahame üht ja tühja krundi naabruses elavad inimesed teist, seega mõistliku kokkuleppeni me veel jõudnud pole.“
 
Tühja krundi lähedal, Emajõe kaldal, asub Tartu Sõudebaas. Naabruses elav Tamman teab, et ka sõudebaas ei ole nõus kortermaja rajamisega, sest suurte masinate tõttu võib maa muutuda väga pehmeks ning seal asuvatele ehitistele ohtlik olla. „Isegi kui kaks elumaja või üks kortermaja oleks sama pindalaga, siis rahvast elaks kortermajas ikka rohkem,“ ütles Tamman.
 
Kõige rohkem on Elsa Tamman solvunud selle peale, et ühele planeeringu avalikule koosolekule teda ei kutsutud. Arutelu toimumise kohta sai ta infot hoopis naabrilt.
 
Uus kortermaja vs linnulaul
 
Avaare Kinnisvara juhatuse liikme Kase sõnul oli nende algne soov ehitada tühjale krundile kaks kolmekorruselist kortermaja, kuid nüüd on plaan taandunud vaid ühele kahekorruselisele elamule. “Planeeringuala läheduses asuvad mitmed kortermajad ning tühja krundi tõttu on sealt kandist justkui midagi puudu,” põhjendas Kase.
 
Kodune ema Jane, kes elab Ujula 72 asuvas eramajas, oleks kõige rohkem häiritud sagimisest, mis uue kortermaja elanikega kaasneks. „Kui me siia kolisime oli teada, et tühjale krundile võivad tulla ainult ühe pere elumajad,“ ütles ta. Samas naabruskonnas elab ka pensionär Peep Summ, kes ei ole samuti korterelamu ehitamise poolt. „Eks ta üks igavene jama on, linnulaul kaob ära ja see mõni kaskki, mis veel alles on, võetakse ka maha,“ sõnas ta.
 
Linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna planeeringuteenistuse planeerija Liis Randmets kinnitas, et praegu pole sobiva otsuseni jõutud ja võib-olla tuleb plaan üldse pooleli jätta. „Kõik selgub järgmisel nädalal, kui linnavalitsuse istungil see teema uuesti üles võetakse,“ lisas Randmets. 

Märksõnad: 
Uudised
Toimetaja: 
Merilyn Säde

Lisa kommentaar