Kupperi treener Aleksander Tammert ütles, et praegu puhkab Kupper kuu aega raskest hooajast. Pärast seda algavad ettevalmistused 2020. aasta Tokyo olümpiamängudeks.  

Sa oled siin

Martin Kupper hakkab olümpiakulla nimel aegsasti tegutsema

  • Martin Kupper. Foto: www.sport.err.ee
    Martin Kupper. Foto: www.sport.err.ee

Kettaheitjal Martin Kupperil on kindel eesmärk järgmistelt Tokyo olümpiamängudelt kuldmedal kaelas koju sõita ning ettevalmistused ja treenimine selleks algavad juba kuu aja pärast.  

Kupperi treener Aleksander Tammert ütles, et praegu puhkab Kupper kuu aega raskest hooajast. Pärast seda algavad ettevalmistused 2020. aasta Tokyo olümpiamängudeks.  

 

„Tehnikas tuleb kindlasti astuda suur samm edasi, aga Martinil on varu kõikides valdkondades,” ütles Tammert.   

Tammerti sõnul on olümpiamängudeks valmistumisel oluline targalt treenida. See tähendab, et oma paarikümneaastasest tippspordikogemusest lähtudes suudab ta treenerina ennetada vigu, mida võib Kupper teha treeninglaagrites ja võistlustel. „Mida vähem vigu teed ja tagasilööke saad, seda kergem on liikuda ülespoole,” ütles Tammert.   

Tammert ütles, et tähtis on teha ka vigade parandus. Detailselt on tema sõnul sellest veel vara rääkida, sest põhjaliku hooajajärgse analüüsi teevad Kupper ja tema meeskond ilmselt puhkuse ajal. „Tehnikas tuleb kindlasti astuda suur samm edasi, aga Martinil on varu kõikides valdkondades,” ütles Tammert.  

Võidušansist rääkides sõnas treener, et tema usub Kupperisse, sest materjali temas on. „Reaalne on võit aga siis, kui võistlustel on viimane katse tehtud,” sõnas Tammert.  

Kupperi esimene treener ja talendi avastaja Juhan Toimet ütles, et Kupper on õigel teel ning treenimisega tuleb jätkata. Kuldmedali saamine ei ole ka tema sõnul enne kindel, kui see Kupperile kaela riputatakse. „Ta on väga andekas poiss ja mina usun temasse igal juhul,” sõnas Toimet.  

Kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter ütles, et spordis pole ükski võitja kindel ega ennustus vettpidav. Kanteri sõnul on aga Kupperi eesmärgipüstitus, kindel soov ja tahe väga tervitatavad. „Martin on julgenud medalisoovi kõvasti välja öelda ja kui see on juba kõvasti välja öeldud, annab ta endast ka maksimumi,” ütles Kanter.  

Kanteri sõnul on Rio olümpiamängudest lähtudes Tokyos nelja aasta pärast oluline silmas pidada medali hinda ehk heita vähemalt 68 meetrit. „Esimene eeldus on järgmistel olümpiamängudel tulemust parandada,” ütles Kanter. Tema sõnul on veel tähtis, et oleks reservi, kust venitada. „Kunagi ei tea ju, mis saab ja võib-olla tuleb kulla nimel ketast heita hoopis 70 meetrit,” ütles Kanter.  

Tammerti sõnul on Kupperi praegune puhkus jaotatud nii, et paar nädalat saab kettaheitja logeleda, edasi aga kaks nädalat aktiivselt puhata, treeninguelemendid juures. Tammert ütles, et Kupper vajab nii vaimset kui füüsilist hingetõmbeaega liialt pikast olümpianormi jahtimise ja kodust kaugete treeninglaagrite perioodist. „Kõige olulisem on anda sportlasele aega atra seada,” sõnas Tammert.

 

Märksõnad: 
Uudised

Lisa kommentaar