Sel moel võiksid ka paljud pooltühjade sõidukitega autojuhid sõidukulusid kokku hoida.
 

Sa oled siin

Miks mitte hääletada?

  • Hääletuspunkt Hollandis.
    Hääletuspunkt Hollandis, Foto: Frank Verhart

Linnastumise ja aina hõreneva elanikkonnaga maapiirkondades muutub järjest päevakajalisemaks transport, eriti ühistransport. Mida vähem on sõitjaid, seda kallim on iga bussisõit, seda vähem inimesi suudab seda endale lubada, seda rohkem inimesi on sunnitud keskustesse kolima. 
Bussifirmad küsivad jälle rohkem raha või sulgevad bussiliine. Riik laiutab käsi ja räägib hõreasustuse ühistranspordi ebarentaablusest. Sellest nõiaringist välja murdmiseks seni ühtegi võluvalemit pole pakutud ja ega selleks vist mõnd tavapärast lahendust polegi.
Kas lahendus võiks olla hääletamise kombe taaselustamises? Siin saaks ära kasutada nii praegu rohtu kasvavaid bussipeatusi kui ka Eesti e-riigi lahendusi.
Näiteks on Hollandi pealinna Amsterdami külje all hääletamispunkt, mille juures ka vastav märk ning aeglustamis- ja kiirendamisrada. Eestis võiks ju midagi sarnast kasutada, aga teha seda suurejoonelisemalt. Ehitada varjualused, mis varustatud kaameratega, nii et nii hääletajad kui ka sõidukid saaksid registreeritud. Luua vastav riiklikult kontrollitav veebikeskkond, kus küüdisoovijad saaksid sõidukiomanikega suhelda ja ühissõitu ajastada – nii oleks kõigi osapoolte turvalisus tagatud.
Sel moel võiksid ka paljud pooltühjade sõidukitega autojuhid sõidukulusid kokku hoida. Boonusena saaksid muidu nii kinnised ja omaette hoidvad eestlased rohkem üksteisega suhelda, väiksed kogukonnad hakkaksid rohkem omavahel läbi käima.
Mina näen sellel lahendusel ainult plusse.

Märksõnad: 
Eesti
Topic: 
Arvamus
Toimetaja: 
Merike Kungla

Kommentaarid

Mida vähem on sõitjaid, seda kallim on iga bussisõit, seda vähem inimesi suudab seda endale lubada, seda rohkem inimesi on sunnitud keskustesse kolima, seda rohkem on keskustes inimesi, seda vähem on maal inimesi, seda vähem sõidavad inimesed maalt linna, seda rohkem sõidavad inimesed linnast maale, seda rohkem nad kütust kasutavad, seda saastatum on õhk, seda rohkem inimesi sureb, seda rohkem probleem laheneb, seda vähem on sõitkaid, seda kallim on iga bussisõit...

Seda teksti oli nüüd küll päris raske lugeda - kõik ühes rodus ja lõikudest pole juttugi.

"Mida vähem on sõitjaid, seda kallim on iga bussisõit, seda vähem inimesi suudab seda endale lubada, seda rohkem inimesi on sunnitud keskustesse kolima." Mis loll lause see veel on? Seda ja seda ja seda - kindel, et endal ka SEDA hea lugeda oli?

Ja pärast seda lauset ausalt öeldes edasi ei viitsinudki lugeda. Kurb.

Kas see oli nüüd uudis või mingi väike arvamusnupp? Hunnik spekulatsioone ja vapper sedastus, et sellel on AINULT plusse?

Ühelgi asjal pole ainult plusse, kulla inimene.

Tegemist on arvamuse lühivormi ehk kommentaariga. Kõik arvamusele vajalikud komponendid on olemas ning mõte tuleb selgelt esile.
Teksti veebis avaldamise koha pealt tasuks ehk kõrva taha panna kaht asja: pildiallkiri peaks lõppema ikka punktiga, teksti peaks liigendama - lõikude vahele kuluks üks tühi rida ära.

Lisa kommentaar