Ülejõe kohviku omanik Aivar Saukkonen ütles, et ta pole Telli Toidu lepinguga nii täpselt kursis, kuid on teinud oma erinevate firmade kaudu koostööd nii Foodhunti kui ka Telli Toiduga.

Sa oled siin

Monopoolne Telli Toit ärritab konkurente

Toidu kojuviimise teenust pakkuv firma Foodhunt ei löönud Tartu turul läbi ja süüdistab selles konkureeriva firma Telli Toit ebaausaid ärivõtteid, mis takistasid neil restoranidega lepinguid sõlmida.  

Foodhunti tegevjuhi Raigo Siitami sõnul tegeleb nende firma toidu kojuviimisega Tallinnas ja Pärnus. Tartust lahkusid nad hiljuti ebavõrdse turuolukorra pärast. Siitami teada on Telli Toidu lepingutes punkt, mis ei luba restoranidel teha samal ajal koostööd teiste toitu transportivate ettevõtetega. “Meie meelest on see punkt Telli Toidu lepingus ebanormaalne ja nad on tekitanud Tartus monopoli,” ütles Siitam.  

“See on meile suur kompliment, kui konkurent peab Telli Toitu nii tugevaks turuosaliseks, et tõlgendab meid kui monopoli,” ütles Pärli. 

Telli Toidu juhatuse liige Raiki Reinsoo on ka ise Tartu Postimehele kinnitanud, et nende lepingutes on esindamise ainuõiguse punkt.  

Konkurentsiameti järelevalve osakonna peaspetsialisti Triinu Saare sõnul seaduse järgi ei tohi ettevõtted tekitada olukorda, kus teised firmad ei saa turule tulla. “Kui Foodhunt lahkus Tartust Telli Toidu lepingute pärast, siis me kindlasti hakkame seda asja uurima,” kinnitas Saar.  

Telli Toidu tegevjuhi Priit Pärli sõnul pingutavad nad iga päev, et pakkuda parimat teenust ja olla teistele eeskujuks. “See on meile suur kompliment, kui konkurent peab Telli Toitu nii tugevaks turuosaliseks, et tõlgendab meid kui monopoli,” ütles Pärli. 

Telli Toiduga lepingu sõlminud restoranidest viis ei olnud teadlikud, kas nende leping sisaldab punkti, mis ei luba teiste toiduvedajatega koostööd teha. Kuna leping on salajane, siis polnud restoranid nõus seda ajakirjanikule avaldama, kartes, et Telli Toit lõpetab nendega koostöö.  

Ülejõe kohviku omanik Aivar Saukkonen ütles, et ta pole Telli Toidu lepinguga nii täpselt kursis, kuid on teinud oma erinevate firmade kaudu koostööd nii Foodhunti kui ka Telli Toiduga. Ta otsustas Telli Toidu kasuks, sest Foodhuntilt ei tulnud mitme nädala jooksul ühtki tellimust. “Polnud mõtet kehvemas firmas olla ja läksin teise paati üle,” sõnas Saukkonen. 

Tallinnas toiduveoteenust pakkuva firma Mychef omanik Tanel Ader rääkis, et on kuulnud jutte Telli Toidu ja Foodhunti vahelistest probleemidest, ning lisas, et ka neil pole Telli Toiduga kõige paremad suhted.

 

Märksõnad: 
Uudised

Lisa kommentaar