Sa oled siin

Mootorratturid peavad Raadi karjäärist lahkuma

  • Liiklusseaduse paragrahvi 45 järgi ei tohi sõidukiga sõita haljasalale ilma maaomaniku või -valdaja loata. (foto: freeimages.com)

Ehkki Raadi karjäär on harrastajate mootorratturite seas viimastel kuudel üha populaarsemaks muutunud, varsti motohuvilised karjääri enam minna ei või, kuna sealsel haljasalal sõitmist keelava liiklusseaduse meeldetuletuseks püstitatakse lähinädalatel hoiatav infosilt.
 
Jänese tänava ja Narva maantee nurgal asuvas Raadi karjääris mäkketõusu harjutavad mootorratturid on aastaid kohalikele muret valmistanud. Esimest korda tuli Tartu liikluskorraldusteenistuse juhataja Martin Nelise sõnul Raadi mootorratturitest linnavalitsuses tõsisemalt juttu 2012. aastal.
 
Tollal häiris Raadi elanikke tõsiasi, et tervisesportlased pidid Raadi karjääri asemel valima muu treeningpaiga, kuna mootorratturid lõhkusid karjääri pinnast ja tekitasid müra.
 
Nüüd, 2014. aasta oktoobris on karjääri olukord sama: linnaelanik Ilse Kurg kirjutas nädal aega tagasi Tartu linna foorumis mootorratturite tegevuse tulemusena karjääri seintesse uuristatud sügavatest vagudest, lõhutud pinnasest ja purustatud puujuurtest.
 
Nelise hinnangul on Jänese tänava ja Narva maantee vaheline Raadi karjääri viimastel kuudel sisse sõidetud päris tugevad rajad.
 
Raadi karjääris käivad „niisama ukerdajad“
 
Tartu Motokrossiklubi treeneri Erik Tohvri sõnul professionaalsed motomehed Raadi karjääris sõitmas ei käi. Tema hinnangul võivad seal harjutada pigem harrastajad mootorratturid, kes on endale ostnud maastiku sõiduks mõeldud mootorratta ja soovivad mäkketõusu harjutada. “Ma arvan, et seal käivad niisama ukerdajad,” sõnas Tohvri.
 
Liiklusseaduse paragrahvi 45 järgi ei tohi sõidukiga sõita haljasalale või sellel sõidukite liiklemise tagajärjel kujunenud pinnasteele või väljaspool teed kohtades, mis ei ole ette nähtud mootorsõidukite liikluseks ilma maaomaniku või -valdaja loata. Raadi karjääri omanik Tartu linn ei ole Nelise sõnul mootorrattureid suutnud seni karjäärist eemale hoida, kuna liiklusrikkumistega peab tema hinnangul tegelema politsei.
 
Nelise sõnul kavatseb linnavalitsus lähinädalatel paigaldada Raadi karjääri juurde mootorrattureid hoiatava sildi, mis keelab karjääris sõita.  “Sai selgeks, et tuleb infotahvel, millest mootorratturid teavad tulevikus lähtuda,” sõnas Nelis.  “Ka politsei saab tulevikus selle tahvli alusel rikkujaid karistada,” lisas ta.

Märksõnad: 
Uudised
Toimetaja: 
Anneli Kann

Lisa kommentaar