Sa oled siin

Mustlased terroriseerivad Tartu bussijaama söögikohti

Tartu bussijaam on töökohaks mustlasperele, kes teenivad tulu ausate töötegijate närvide arvelt.
 
Mustlaspere on tuttav Bussijaama kohviku ja Ränduri pubi juhataja Üllar Kaljurannale, kes mäletab neid söögikohtade algusaegadest, millest on möödas viis aastat. 
 

"Mees sõidab hommikul autoga bussijaama ette ja laseb kolm-neli naist maha ja õhtul korjab peale," kirjeldas Kaljurand mustlaste igapäevast töökorda. 

 
Tema sõnul liiguvad naisterahvad bussijaama ümbruses ja lunivad inimeste käest raha. Kaljurand rääkis, et sageli tulevad mustlased tema kohvikusse ja pubisse, kuid ei telli midagi.
 
Bussijaama kohviku teenindaja Helen Tropin rääkis, et mustlased segavad tema tööd ja söögikoha kliente.
 

"Vahel nad tulevad kohvikusse enda kartuleid sööma ja jätavad ülejäägid lauale vedelema," sedastas Tropin. 

 
Ta sõnas, et omavahel räägivad mustlannad valjul toonil ja see häirib nende lähedal olevaid inimesi.
 
Kaljurand ütles, et on mõne mustlase oma käega välja visanud. "Väljaviskamisest pole suuremat kasu, sest paari minuti pärast on nad jälle tagasi," rääkis ta. Tema sõnul tegelevad mustlaste väljaviskamisega üldjuhul turvamehed.
 
 Kaljurand nentis, et mangujad on targemad kui välja paistavad.
 

"Keelasin neil kohvikus ja pubis niisama istumise ära ja kohe läksid ning ostsid endale klaasi vett," sedastas ta.
 

Kaljurand rääkis, et ei näe mõtet politseile avaldust esitada, sest mustlased ei riku seadust vaid mängivad selle piiri peal.
 

"Mustlased on nagu paha hais, millest lahti ei saa," ütles ta.

 
Politseisse teateid ei laeku
 
Politsei- ja piirivalveameti Lõuna prefektuuri pressiesindaja Kerly Peitel sõnas, et viimastel kuudel on saanud politsei kutseid Tartu bussijaama vaid mõnel korral, kuid ükski neist polnud seotud mustlastega. Peitel ütles, et kui kellegi suhtes on toime pandud õiguserikkumine, tuleb sellest teatada politseid, kes sõltuvalt rikkumisest saab rakendada seaduses ette nähtud karistusi.  
 
Kaljuranna sõnul on ta eelnevatel aastatel politseile helistanud, kuid mingit lahendust pole sellest tekkinud. Ta rääkis, et ei näe politsei kutsumisel enam mõtet, sest turvamehed viivad ülemeelikud mustlased kohvikust ja pubist ise ära ning pikemat lahendust ei oska keegi pakkuda.

Märksõnad: 
Eesti
Toimetaja: 
Aleksander Pihlak

Lisa kommentaar