Sa oled siin

Noored pelgavad vana paati

  • Sõudjad Emajõel. Allikas: Facebook.

Kuigi Tartus on sõudmiseks ja aerutamiseks väga head tingimused, siis paraku aegunud varustus noori veesportlasi Emajõele ei meelita.
 
Sõudmise ja aerutamise klubi Tartu treener Henn Hollo rääkis, et klubis praegu noori jagub, aga varustuse küsimus on põletav. „Noored ei ole rumalad. Kui peaks näiteks suusatrennis puusuuskade, seanahast saabaste ja pilliroost keppidega suusatama, ei läheks keegi trenni," selgitas ta.
 

"Me kasutame inventari, millega pensionile minevad treenerid 1960–70tel alustasid,“ lisas Hollo.
 

Vana paat kõlbab Hollo sõnul vaid esimesel nädalal veetunnetuse saamiseks. Kaasaegsest varustusest võib kuurist välja tuua kaks paati ja ühe aeru. „Edasiminek on perspektiivitu,“ sõnas Hollo.
 
Veespordil eeliseid pole
 
Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakonna sporditeenistuste juhataja Veljo Lamp on saanud sõudmise ja aerutamise klubilt (SAK) Tartu avalduse nende materiaalse baasi uuendamiseks. Need read on järgmise aasta linnaeelarvesse planeeritud, kuid lähevad koos teiste taotlustega otsustamisele.
 

„Aastaid tagasi olid meil sõudmine ja aerutamine eelisarendatavate spordialade seas. Täna on kõik võrdsed,“ lausus Lamp.

 
Kuna SAK Tartu baas on linna omanduses, ei küsi linnavalitsus klubilt renti ja maksab lisaks 83 õpilase pearahale kompleksi haldamiseks toetust.
 
Eelmisest aastast pakub noortele sõude- ja aerutamistrenni võimalust Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi. Treener Koit Põder suutis sponsorite abiga muretseda 15 uut paati koos aerudega.
 
Klubid jäävad eriarvamusele 
 
Noorim tegijatest on mullu registreeritud Emajõe Aeruklubi. Treener Aavo Faberi sõnul on neil paatideks samad 30aastased süstad, mis SAK Tartul. „Alustavatele 8–12aastastele nooretele on ühesüstad isegi paremad kui tänapäevased,“ rääkis Faber.
 
SAK Tartu saab Faberi sõnul linnalt põhjendamatult suurt ressurssi paaditoetuste näol, mida aeruklubil ei ole.
 

„Linn maksab kinni sõudeveteranide harjutamise, lastesporti ei toetata," ütles Faber.

 
Tagasihoidliku aerutajate arvu pärast muretsev Emajõe Aeruklubi korraldab septembris Tartu koolide algklasside õpilastele projekti, kus kehalise kasvatuse tundide ajal tutvustatakse aerutamist ja minnakse matkakanuudega jõele.

Märksõnad: 
Uudised
Toimetaja: 
Greta Külvet

Lisa kommentaar