„Talvel võib siin lumepalliga visata ja see sein kukub ilmselt kokku,“ ütles ta. Juba tänavalt vaadates on näha, et maja 2. korruse sein on vajunud.  

Sa oled siin

Ohtlik majakarp seisab tühjana

  • Vilja 8. Autor: Kristjan Karron.

Tartus Raadi-Kruusamäel asuvas eramurajoonis tekitab elanike seas ohutunnet juba aastaid hooldamata ja laguv majakarp, millel ümbruskonna lapsed ronimas käivad. 

Vilja 8 kinnistu on piiratud roostes ja veidi viltuse võrkaiaga, millest on noortel lihtne nii üle kui ka ümber pääseda. Telliskivist majakarbi seinad on viltu vajunud ja pragulised. Korrastamata, on kinnistu seisnud juba vähemalt 16 aastat. 

Vastasmajas elav Alar Rehkli ütles, et nägi seal korduvalt naabruskonna lapsi, kellele üritas majas käimise ohtlikkust selgitada, kuid järgmisel päeval olid nad tagasi. „Talvel võib siin lumepalliga visata ja see sein kukub ilmselt kokku,“ ütles ta. Juba tänavalt vaadates on näha, et maja 2. korruse sein on vajunud.  

Linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakonna ehitusjärelvalve vanemspetsialisti Kenno Kaldoja sõnul on tegu küll probleemsete ehitiste nimekirjas oleva krundiga, kuid see on kinnine ala ning seni kuni tema sellel ametil on olnud, ei ole sellega seoses probleeme olnud. Kaldoja selgitas, et seadust ei ole rikutud, sest krundil on piirav aed ümber. 

Rehkli lisas, et on Varesele küll öelnud, et ta midagi ette võtaks, kasvõi lihtsalt maha lammutaks, kuid Vares vastas, et küll keegi ära ostab. 

Majakarp kuulub Artur Varesele, kelle perefirmale kuulub ka taaskasutusriiete pood Tartus. Kinnistu on müügis juba neli aastat, kuid huvi selle vastu puudub täielikult, see aga omanikku ei morjenda. Praegu on krundi hind 102 000 eurot ja kuulutuses seisab, et oodatud on kõik hinnapakkumised.  

Krundi müügiga tegelev maakler Tarmo Freiman ütles, et ostjate huvi puudub, sest hind on liialt kõrge. Freimani sõnul võiks tegelik hind olla ligi poole võrra odavam, kuid omanikul raha on, seega müügiga tal kiiret ei ole. Maakler lisas, et Vares teab, et majakarp on lagunemas ja ohtlik, kuid teda lihtsalt ei huvita. „On igasuguseid inimesi,“ kommenteeris Freiman. Rehkli lisas, et on Varesele küll öelnud, et ta midagi ette võtaks, kasvõi lihtsalt maha lammutaks, kuid Vares vastas, et küll keegi ära ostab. 

Rehkli sõnul hakati maja ehitama umbes 1995. aastal, kuid teadmata põhjustel jäi see pooleli ja kasutamata materjal viidi aiast ära. Lisaks sellele, et lapsed varemetes ronimas käivad, on seinu ka grafitiga soditud, kuid selle on omanik nüüdseks puhastada lasknud. Ta mainib, et tema teada kuulub Varesele Tartus veel üks sarnane maa-ala, mis seisab samamoodi hooldamata. 

Artur Vares viibib Eestist eemal ja ei soovinud rääkida.

 

Märksõnad: 
Uudised

Lisa kommentaar