Sa oled siin

Omanikuta Pargi tänava saun laguneb

Eelmisel sajandil aastakümneid Karlovas tegutsenud Pargi tänava saun on 19 aastat tühjana seisnud ja laguneb, omanike poolt pole olukorra muutmiseks midagi ette võetud.
Tartu linna kodulehekülje andmetel oli aadressil Pargi 10 asuvas hoones saun juba tsaariaja lõpul ja viimati oli see klientidele avatud 1995. aastal. Hiljem on hoone tühjana seisnud. Karlova seltsi juhatuse liige Toomas Liivamägi kinnitas, et ehitis näeb küll korralik välja, kuid peamiselt kasutatakse seda praegu grafitiseinana. Näiteks leidub majal tundmatu autori poolt sinna jäetud eluline palve „Tehke mind korda“.
Liivamägi väitis, et kuigi saunamaja fassaad pole kannatada saanud, on selle katus hoovipoolses osas sisse langenud ja nii pääsevad soovimatud külalised sinna hõlpsasti ligi. „Seni pole ma siin veel kahtlaseid hulkureid näinud, kuid kuna tagant on sinna suhteliselt mugav sisse minna, ei saa välistada, et keegi seal juba kolamas on käinud,“ lisas ta.
Läheduses elav ja ajaloolisest ehitisest enda sõnul tihti mööda jalutav karlovalane Alfred-Reinhard Vuks on samuti endise sauna kurva saatuse üle muret tundnud. „Pargi tänavat küll remonditi ja selle tööga ilmselt varsti ka jätkatakse, aga saunahoonega pole ammu midagi ette võetud,“ tõdes ta. „Loodetavasti hakkavad selles osas peagi uued tuuled puhuma,“ mõtiskles Vuks.
Tartu linnavalitsuse arhitektuuri- ja linnakujundusteenistuse juhataja - linnaarhitekti Tõnis Arjuse sõnul linn Pargi tänava saunahoonega mingeid plaane pidada ei saa, sest tegemist on eraomandiga. Tartu linnavalitsuse kodulehekülje andmetel kuulub maja Westwell OÜ-le. 2012. aastal algatati selle osaühingu suhtes Harju Maakohtu määrusega likvideerimismenetlus ja äriregistri andmetel peaks firma juba eelmise aasta oktoobrist likvideeritud olema.
Selle aasta juulis püüdis maja müüa kohtutäitur, kuid praeguseks on kinnistusraamatu andmetel siiski omanikuks Westerwell OÜ.
Hoone tulevik on endiselt segane ja häid plaane pole ka Karlova seltsil. Toomas Liivamägi nentis, et nendega pole selles küsimuses keegi ühendust võtnud. Tema sõnul plaanitud sealseid pindu kasutada Karlova päevadel, kuid probleeme valmistab maja keeruline ruumilahendus.

Märksõnad: 
Eesti
Toimetaja: 
Andra Kirna

Lisa kommentaar