Sa oled siin

Päästjad leidsid Tamula järvel kadunud meeste surnukehad

  • Paat, millega kadunuks jäänud mehed järvele läksid. Foto: ERR.

Laupäeva hommikul kella 10.35 ajal leidsid päästjad Tamula järvest kolmest kaduma läinud mehest ka kahe viimase surnukehad.
 
Eile otsisid päästjad ja politsei ühes sukeldumiskeskuse tuukritega mehi hilisõhtuni Tamula järvel, kuid kolme kadunuks jäänud meest siis veel leida ei õnnestunud. Hilisõhtul saabusid politseile ja päästjatele vabatahtlikuna oma kaatri ja erivarustusega appi ka Tallinnast saabunud eraisikud, kes öösel kella 1.55 ajal leidsid Tamula järvest esimese mehe surnukeha.
 
Politsei ja -piirivalveameti andmete järgi läksid kolm meest 10. aprilli õhtul kella 22 ajal aerupaadiga Tamula järvele. Kella 2.32 ajal sai häirekeskus teate, et mehed pole järvelt koju naasnud ja nende mobiiltelefonid on samuti levipiirkonnast väljas või välja lülitatud. Mehi asusid otsima päästeameti pinnaltpäästjad. Kuna järve põhjas on mitme meetri paksune mudakiht ja puudub kindel otsinguala, oli tuukrite kaasamine otsingutele otstarbetu.
 
Võru politseijaoskonna juhi Madis Soekaruski sõnul olid kahel otsingupäeval ilmastikuolud halvad, mis raskendasid oluliselt otsinguid.
 
Võru kriminaaltalitus alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis käsitleb surma põhjustamist ettevaatamatusest (§ 117).
 
Politsei tänab kõiki järveotsingusse panustanud ametnikke, koostööpartnereid ja vabatahtlike, kelle abil Tamula järvel kadunuks jäänud mehed leiti.

Märksõnad: 
Eesti
Toimetaja: 
Otti Eylandt