Sa oled siin

Päeva pargi arendaja ei nõustunud kohalike pakutud kompromissiga

  • Karlova elanikud soovivad, et Päeva park hoonestataks väiksemas ulatuses kui praegune planeering ette näeb. Maa-ameti ortofoto

Aastaid kestnud vaidluses Karlova Päeva tänava parki ehitatavate kortermajade üle ei jõudnud piirkonna elanikud arendajaga üksmeelele ka oktoobri keskel toimunud avalikul koosolekul.
 
Põhiline vaidlusküsimus on Karlova seltsi linnaruumi toimkonna liikme llmar Pardi sõnul uute kortermajade kõrvale jääva pargiala suurus. Arendaja tahab 1,7 hektari suurusesse Päeva parki ehitada 13 kortermaja, jättes pargialaks kaks tuhat ruutmeetrit.
 
Part selgitas, et kuigi tegu on väikeelamu alaga, kus peaksid olema kuni kahekorruselised hooned, esitas arendaja kuu aega tagasi eskiisi, millega sooviti kehtivat üldplaneeringut muuta ja hooned kasvatada kolmekorruselisteks. Pardi sõnul oleks kohalikud elanikud nõus arendaja sooviga ehitada kõrgemad hooned, kui arendaja nõustuks pargiala suurendama.
 
Kortermajade arendaja AS Merko Tartu projektidirektor Juhan Varik aga peabki detailplaneeringu eskiisi kompromissiks. Karlova seltsi poolt välja pakutud lahendust ei soovinud ta kommenteerida, nimetades seda linna ja erinevate osapoolte vahel tekkinud vaidluseks.
 
Tartu linnavalitsuse planeeringuteenistuse planeerija Ingrid Perneri sõnul ei ole neil veel Karlova seltsi pakutud kompromissiettepaneku kohta arvamust kujunenud. Perner lisas, et linnavalitsus peaks seisukohale jõudma paari-kolme nädala jooksul. 

Märksõnad: 
Eesti
Toimetaja: 
Sirle Matt

Lisa kommentaar