Ehitis peab haakuma ümbritseva ajaloolise hoonestikuga - Romeo Metsallik, Tartu linnavalitsuse kultuuriväärtuste teenistuse juhataja

Sa oled siin

Päeva parki planeeritavatele kortermajadele tuleb teha arhitektuurikonkurss

  • Päeva pargi ala (Foto: tartu.ee)
    Päeva pargi ala (Foto: tartu.ee)
  • Päeva pargi satelliitfoto (Foto: Google Maps)
    Päeva pargi satelliitfoto (Foto: Google Maps)
  • Päeva park Tähe ja Päeva tänava nurgalt (Foto: Google Maps)
    Päeva park Tähe ja Päeva tänava nurgalt (Foto: Google Maps)

Päeva pargi alale kavandatavad kortermajad peavad enne ehitustööde algust läbima konkursi, kus nende sobivus Karlova miljööväärtuslikku piirkonda kinnitada tuleb.

Kortermajade esialgse detailplaneeringu autor Jüri Siim ütles, et arhitektuurivõistluse nõue on projektis olemas. Praegu on krundile plaanis ehitada 13 maja, igaüks aga omaette disaini ei saa. „Ühe projekt saab katma kolme hoone disaini,“ täpsustas Siim.
 
Tartu linnavalitsuse kultuuriväärtuste teenistuse juhataja Romeo Metsallik sõnas, et linnaosasse rajatavatele uutele hoonetele kehtivad teemaplaneeringu nõuded. „Nende nõuete alla käib näiteks see, et ehitis peab haakuma ümbritseva ajaloolise hoonestikuga,“ selgitas Metsallik.
 
Ta tõstis esile ka selle, et uued ehitised peavad olema naabruskonna majadega sarnase kõrgusega ning välisfassaadi materjaliks peab olema kas krohv või puit.
 
Karlova Seltsi liige ja pargi lähedal elav Kristina Kurm arhitektuurivõistluse ideed praktikas töötamas ei näe. Peamise põhjusena tõi ta välja selle, et ala väljanägemine muutub kirjuks ning see rikub linnaosa üldpilti.
 
Esialgse plaani autor Siim selgitas, et kohalike elanikega on läbirääkimisi peetud küll. Kristina Kurmi sõnul eelistab selts pigem parki ja mitte kortermaju. „Talviti käin siin lastega kelgutamas,“ rääkis Kurm ja lisas, et tema näeks seda mitmeotstarbelise haljasalana, kus võiks korraldada erinevaid üritusi.
 
Karlova Selts on linnavalitsuse avalikel koosolekutel välja pakkunud idee, et krundi linnapoolne osa jääks elumajade alla, kuid teine pool säiliks rohealana.
 
Jüri Siim ütles, et maa omanikud seltsi poolt pakutud ideega nõus ei ole, kuid linnavalitsus pole oma lõplikku seisukohta veel öelnud. Tema hinnangul ei saa veel prognoosida, millal ehitus algab. „Lõplik detailplaneering on veel koostamisel,“ kinnitas Siim.
 
Päeva pargi tuleviku ümber on olnud segadus mitmeid aastaid ning kohalikud elanikud näeksid kortermajade asemel hoopis suurt haljasala.
 

Märksõnad: 
Eesti
Toimetaja: 
Kai Reinfeldt

Lisa kommentaar