Sa oled siin

Pinksiharrastajate jaoks pole siseruumides mängulaudu

  • (Foto: Piia Õunpuu)

Üha jahenevad ilmad panevad lauatennisemängijaid otsima mängimisvõimalusi siseruumidest, ent peamised mängulauad asuvad ühiselamutes ning on mõeldud eelkõige sealsetele elanikele. 
 
Alates 2011. aastast on Tartu linna paigaldatud üheksa välipinksilauda, millest enamus asub kesklinnas, ent huvilistel on võimalus mängida ka Annelinnas, Tamme staadionil ning Ropka linnajaos. Lisaks professionaalsetele mängijatele on Tartus ka palju harrastusmängijaid. 
 
Osad harrastusmängijad on aastatega koondunud pinksiklubiks Metsvint, mille liikmeid on tänaseks sada. Tartus tegutseva klubi organisaatori ning amatöörlauatenniseturniiri „Pinks 4“ korraldaja Janno Pikkati sõnul napib aga võimalusi pinksi mängimiseks siseruumides. 
 
Pikkat ise on käinud mängimas näiteks ühiselamutes, ent seljuhul tuleb alati arvestada, et elanike hulgas oleks keegi tuttav, kes ühiselamu välisukse avaks. „Kui seda tihti teha, on see kõigi jaoks häiriv,“ ütles ta. 
 
Lihtsaim on ligipääs Raatuse tänaval asuva ühiselamu mängulaudadele, mis asuvad hoone alumisel korrusel ning kui välisuks on avatud, on kõigil soovijail võimalus laudu kasutada. 
 
Ühiselamu administraatori Reena Purreti sõnul aga võõraid mängijaid tihti ei kohta. Pikkati sõnul on huviliste rohkus ning mänguvõimaluste puudus ajendanud pinksiklubi ka jahedamate ilmadega mängimiseks sobivaid ruume otsima. „Idee on jagada üür ligikaudu 30 liikme vahel, mille eest saaks siis mängida kahe laua, kõlarite ning külmkapiga ruumis nii palju kui süda lustib,“ ütles ta. 
 
Pikkati sõnul oleks mänguruum mõeldud eelkõige klubiliikmetele, kuid huvilisi ukse taha ei jäeta. „Meil pikka ja vaevalist bürokraatiasüsteemi pole,“ lisas Pikkat. „Hetkel piisab sellest, et inimene teaks vähemalt kedagi klubist ning tema kohta osataks öelda, et ta on tore.“

Toimetaja: 
Mattias Tammet

Kommentaarid

Oi, kui nunnu! Tahan ka pinksi mängida!

Aga pilti vaadates vist väga ei julge - läheb lehtede vahel pall kaduma ja mis siis saab?

Kas pinks ongi nüüd sõna?

Olen pime ja ei näe siin uudist.

Mina tahaksin näiteks talvel väljas päevitada, aga liiga külm on, ei saa. Kas keegi palun kuulaks ja võtaks vaevaks sellest kirjutada? Anyone? Olen väga kurb päevitaja!

* Pealkiri: pole – kui midagi pole, pole ka uudist. Ehk eitus pealkirja enamasti ei passi. Kas sõna napib kasutamine oleks mõeldav?
* Pildiallkiri võiks öelda, millega tegu. Veel parem, see võiks anda mingi uue infokillu, mida tekstist ei saa. Näiteks ülevaate, mitu sellist avalikku lauda on Tartus või kui palju need maksavad.
* “Üha jahenevad ilmad panevad lauatennisemängijaid otsima mängimisvõimalusi siseruumidest, ent peamised mängulauad asuvad ühiselamutes ning on mõeldud eelkõige sealsetele elanikele.” Sõna mäng on selles lauses liig amitu korda. Lauatennisemängijate asemel võib öelda lauatennisistid, kõnekeelselt pinksiharrastajad. Mängimisvõimaluste asemel võib öelda harrastuskohti, pinksilaudu. Mängulaudadest võib lihtsalt mängu ära jätta – mis laudadest siis ikka jutt on?!
* Alates 2011. aastast – Alates on liigne, sest 2011. aastast on sama tähendusega.
* “Osad harrastusmängijad” osa harrastusmängijatest.
* “napib aga võimalusi pinksi mängimiseks siseruumides” – pinksi on siinkohal juurdemõeldav ning sõnakorduste vältimiseks passiks see ära jätta.
* “Pikkat ise on käinud” – kes siis veel kui mitte ise… Ise on liigne.
* “ent seljuhul tuleb alati arvestada, et elanike hulgas oleks keegi tuttav, kes ühiselamu välisukse avaks” Seda võiks öelda veel lihtsamalt ja selgemalt. “Ühiselamutesse mängima minemiseks on vaja kedagi tuttavat, kes ühiselamu välisukse avaks”.

Lisa kommentaar