Sa oled siin

Poliitikute seisukohad pagulasteemal mõjutavad ühiskonda

Provokatiivne Vao keskuse süütamine septembri alguses põhjustas poliitikute sõnavõtte, mis muutsid pagulasteema diskussiooni ühiskonnas.

Pagulasteema on tulnud, et jääda

IRLi kommunikatsioonijuht ja avalike suhete spetsialist Gerrit Mäesalu ütles, et just pärast seda sündmust said kõik poliitikud aru, et pagulasteema on tulnud, et jääda. Parem on olla sellel teemal ise aktiivne, avaldada oma seisukohti ning esitada omapoolseid mõistlikke nüansse aruteludes, ütles Mäesalu.

MTÜ Eesti Pagulasabi juhatuse esimees Eero Janson ütles, et poliitikute seisukohtade avaldamine muutis pagulasteema diskussiooni konstruktiivsemaks. Jansoni sõnul muutus ka jõudude vahekord. Äärmuslikud vaenu õhutavad vaated jäid tahaplaanile ja positiivne eraisikute initsiatiiv tõusis esiplaanile, selgitas Janson. Ta tõi näite, et Vao sündmuse järel laekus MTÜle 200-300 vabatahtlike abipakkumist.

Paeti peetakse PR-meheks

Postimehe reporter Merike Teder avaldas Vao süütamise esimeses uudises peaminister Taavi Rõivase ja Euroopa parlamendi liikme Urmas Paeti sõnavõtud. Peaministri hukkamõistu süütamisele lisas Teder Twitterist, sest pidas väga tähtsa ametikohaga poliitiku seisukohta oluliseks. Paeti seisukoha lisas ta loosse toimetusse saabunud pressiteatest. „80% Paeti pressiteadetest me jätame lihtsalt kasutamata, sest ta räägib igal teemal midagi,“ kommenteeris Teder.

Ka IRLi kommunikatsioonijuht ja avalike suhete spetsialist Gerrit Mäesalu pidas peaministri seisukohta Vao süütamise kajastamisel väga oluliseks. „Aga Paet on erand, Paet on lihtsalt väga osav oma PR-is,“ ütles Mäesalu. Mäesalu selgitas, et pagulasteemaga tähelepanu keskmes püsimine on poliitikute võimalus enda populaarsuse ja valijaskonna hoidmiseks. Seda teemat on tema sõnul võimalik kasutada ka enda kui poliitiku ja persooni tutvustamiseks.

Eesti president Toomas Hendrik Ilves nõudis süütamise päeval pagulasteemal seni äraootaval seisukohal olnud poliitiliste erakondade seisukohtade avalikustamist. Postimehe arvamusküljel ilmus selle kohta eraldi artikkel. Üldiselt oli kõikide erakondade seisukoht süütamist hukkamõistev, välja arvatud EKRE.

Avalike suhete spetsialisti Gerrit Mäesalu arvates on pärast Vao juhtumit EKRE koalitsioonid teiste erakondadega täielikult välistatud.

Märksõnad: 
Eesti
Toimetaja: 
Jaanus Vogelberg

Lisa kommentaar