Sa oled siin

Prügi sorteerimine ajab tartlased kimbatusse. Vaata KAARTI!

  • Kogumispunktid Tartus: kollane – pakendid, punane – patareid, roheline – klaasikonteinerid, oranž – vanaõlide ja akude kogumispunkt, tumeroheline – keskkonnajaam, must – pinnasetäitekohad, koer – väljaheidete kastid

Tartus on küll märgistatud pakendikonteinerid ja jäätmejaamad, kuid linnaelanikud ei oska siiski enda prügi õigetesse prügikastidesse paigutada.
 
„Ükskõik kuhu ma lähen oma hoolsalt sorteeritud pakendeid viima, seal on lisaks pakenditele ka kõike muud,“ kogeb kaaslinlaste hooletust ja keskonnateadmatust Karlovas elav Eva Reinmaa.
 
Pakendijäätmete hulgast võib leida asju, mis seal kindlasti ei tohiks olla – ehitusprügi, mähkmed või patareid.
 
Tartu linnavalitsuse keskkonnateenistuse juhataja Ülle Mauer ütles, et tihtipeale on probleemiks hoolimatus. „Inimesed veavad oma prügi kuskile, sest nad teavad, et sealt koristatakse see ära. Mida rohkem me puhastame, seda rohkem selline käitumine kinnistub,“ ütles Mauer.
 
Ta rääkis, et eriti suur oli probleem Ihaste tee bussipeatuse juures. Pärast sinna valvekaamera paigutamist lõppes Maueri sõnul ka ebaseaduslik prügi mahapanek. „Risustajaid sai autonumbri järgi tuvastada ja trahvida,“ selgitas ta.
 
MTÜ Eesti Pakendiringlus tootmis- ja logistikajuhi Anti Tammeoksa sõnul on probleem see, et märgistus konteineritel ei ole piisavalt selge ja ajab inimesi segadusse.
 
Ülle Mauer lisab omaltpoolt, et linlastes tekitab segadust see, et jäätmekäitlusfirmad ei märgista oma konteinereid samamoodi. „Ühes kohas on konteiner, kuhu võib panna nelja sorti pakendit, teises kohas peab kõik eraldi panema,“ ütles ta.
 
Tema sõnul ei ole tartlased harjunud ka sellega, et pakendikonteinerisse peab panema puhtad pakendid. „Inimestele ei meeldi oma prügi pesta,“ ütles ta. Siiski on määrdunud pakendi taaskasutamine keskkonnasõbralikum kui selle viskamine olmeprügi hulka. 
 
 

Märksõnad: 
Eesti
Toimetaja: 
Mihkel Tamm

Lisa kommentaar