Sa oled siin

Räpina ja Põlva on pagulaspere tulekuks valmis

Sotsiaalministeeriumi kohalike omavalitsuste teenuste ja toetuste juht Triin Raag sõnas, et Põlvamaa omavalitsus andisministeeriumile teada valmisolekust üks pagulaspere vastu võtta.
 
„Mõistlik oleks pagulaspere paigutada Räpinasse või Põlvasse – suurimate omavalitsustena on neil vabu pindu ja raha,“ rääkis Põlva omavalitsuse liidu tegevdirektor Veiko Maastik.
 
Põlva vallavanem Georg Pelisaare sõnul lahendatakse pagulaste majutusprobleem nii, nagu lahendatakse teiste Põlva elanike majutusprobleemid. Põlvas on üks vaba avariikorter, mida kasutatakse sel juhul, kui kellegi koduga juhtub õnnetus. Sinna nad pagulasperet ei paiguta, rääkis Pelisaar.
 
„Kus saab olema pagulaspere kodu, selgub siis, kui me saame teada, kui palju neid tuleb. Me räägime perega läbi, mis on nende soovid ja siis jooksvalt otsustame,“ rääkis ta.  Küll aga on Põlva vallavalitsus öelnud kindla „jah“-sõna pagulaspere vastuvõtmiseks, ütles Pelisaar.

„Hädasolija aitamine on loomulik,“ sõnas ta.

 
Põlvamaa teine suurim omavalitsus, Räpina, on samuti valmis ühte pagulasperet aitama, rääkis Räpina vallavanem Tiit Helm. Tema sõnul on Räpinas paar vaba sotsiaalkorterit ja vabu maju, kuhu pagulasi on võimalik majutada.

„Majutus sõltub muidugi sellest, kui palju pereliikmeid tuleb – kas üks või üheksa, ja sellest, mida perekond ise soovib,“ ütles Helm.
 

Helmi sõnul pole Räpinas ühtegi perekonda, kellel puudub eluase, mistõttu nad saavad pagulasi aidata. „Omavalitsusel on piisav võimekus, et lahendada ühe pere majutuseprobleem – olgu nad siis pagulased või mitte,“ lisas ta.
 
 
Helmi ja Pelisaare sõnutsi ei ole pagulaste majutusküsimus probleem ning tulevasi pagulasi koheldakse nii nagu teisi Põlvamaa elanikke. „Kui ükskõik milline perekond on hädas, siis omavalitsuse ülesanne on neid aidata,“ sõnas Pelisaar. Helm ütles, et Räpina vald ei hakka sildistama pagulasi ega nende eluasemeid – sellepärast ei oska ta öelda, millisesse majja täpselt pagulaspere kolib.
 
Kuhu valda pagulaspere majutatakse, kas Räpinasse või Põlvasse, pole 1.oktoobri seisuga teada, ütles Maastik.
 
„Lisaks tuleb arvestada, et peale majutamise, peab linnas olema töökohti ning pagulastele peab tagama ligipääsu haridusele,“ ütles Raag.  Maastiku sõnul on Põlvamaal need kriteeriumid täidetud.

Lisa kommentaar