Raatuse kooli direktori juhtimisstiil põhjustas töötajate lahkumise

Tartu Raatuse kooli direktori Toomas Kingi juhtimisstiil ärgitas möödunud õppeaasta lõpus mitmeid koolitöötajaid töökohta vahetama.

Eelmisel õppeaastal lahkus Raatuse koolist 13 töötajat. Fakt on see, et oli konflikt direktori ja koolitöötajate vahel, millest tulenevalt mõned inimesed koolist lahkusid. Üks lahkujatest oli eesti keele õpetaja Veronika Uibo, kelle Tartu linn hiljuti esitas aasta klassijuhataja kandidaadiks.

Koolitöötajad ei olnud juhtimisstiiliga rahul

Praegu Nõo reaalgümnaasiumis töötava Raatuse kooli endise eesti keele õpetaja Uibo sõnul oli üks tema peamiseks lahkumise põhjuseks direktor Kingi juhtimisstiil.
“Kui mingisugune nimetus Kingi kohta välja tuua, siis ta on päris korralik psühhoterrorist,” ütles Uibo. Ta lisas, et Kink käitus oma alluvatega väga üleolevalt ja alavääristas neid, mis ühel hetkel muutus isiklikuks. Uibo hinnangul lahkus Raatuse koolist eelmine õppeaasta koguni 14 inimest.

Raatuse kooli endise hoolekogu liikme Kristi Alliku sõnul oli temal koolist lahkumise otsus lihtne, sest töötingimused muutusid keeruliseks. “Inimesena ei olnud Kingiga kunagi lihtne suhelda,” ütles Allik. Ta lisas, et Kingi labane suhtlusviis väljendus üleolevas suhtumises ja oma vigade mitte tunnistamises. Alliku sõnul läks eelmisel õppeaastal tõesti ära palju inimesi, kelle seas oli ka inimesi, kes ütlesid otse välja, et neile selline juhtimisstiil ei sobi.

Direktor enda juhtimisstiilis probleemi ei näe

Raatuse kooli direktor Kingi sõnul ei ole asi isiklikuks alandamiseks kunagi läinud, kuna see ei ole tema stiil. “Inimestega on nii, et kellele meeldib ema, kellele tütar,” ütles Kink. Ta lisas, et ta on piisavalt julge ja aus, et öelda oma alluvale, kui talle tema töö juures midagi ei sobi. Kink ütles, et tema suhtlus ongi otsekohene ja nõudlik, kuna tema vastutab kõige koolis toimuva eest. Raatuse kooli 2008. aastast juhtiva Kingi sõnul oli inimestel koolist lahkumise põhjuseid mitmeid, näiteks lühiajalised lepingud, eraelulised põhjused ja kõrgemad palgad teistes koolides.

Tartu linna haridusosakonna juhataja Riho Raave sõnul ei ole haridusosakonda õpetajatelt ühtegi kaebust laekunud. “Meie poole pole ükski õpetaja pöördunud probleemiga, et direktor teeb talle liiga ning see on fakt,” ütles Raave. Ta lisas, et ei saa olukorda täpsemalt kommenteerida, kuna ei ole Raatuse kooli juhtunust mitte midagi kuulnud.