Sa oled siin

Rahapuudus teeb discgolfi mängijate jalad märjaks

  • Tähtvere dendropark. Foto: Ilme Parik
    Tähtvere dendropark. Foto: Ilme Parik

Tähtvere dendropargi discgolfi radasid kimbutab pinnase liigniiskus. Kuivendussüsteemide tarbeks napib aga raha, kuna arendama peab teisigi pargi radu.
 
Discgolfi korvid on pargis ümbritsetud mudaga. Kettagolfi harrastaja, Tartu Ülikooli informaatikatudeng Sander Mikelsaar ütles, et pargi pinnas on märg ja vajuv, eriti kevadel ja sügisel. „Mängima on mõttekas minna ainult kummikutega,“ sõnas ta. 
 
Murekohti on Mikelsaare sõnutsi mujalgi. Ta märkis, et võrreldes kevadega on osade discgolfi korvide asukoht muutunud, ent korvidele osutavad viidad on endised ja nendest juhindudes satub mängija valele teele. Sihtasutuse Tartu Puhkepark juhataja Marti Viilu on probleemidega kursis. Tema sõnul on tegemist sama murega, sest puhkepark muutis korvide asukohti ennekõike just märja maapinna tõttu.
 
Kui uued viidad paigaldatakse Viilu sõnul parki juba tuleval nädalal, siis liigniiskuse mure nii kiirelt ei lahene. Sel aastal eraldati linna eelarvest dendropargi spordiradade arendamiseks 7000 eurot, millest suur osa kulus Viilu juttu mööda just kuivendussüsteemidele. Sellest hoolimata on pargi pinnas ikka veel niiske. „Hinnanguliselt on vaja investeerida veel ligi 45 000 eurot, et väljak kuivaks saada,“ ütles Viilu.
 
Tartu linnavalitsuse kultuuriosakonna juhataja asetäitja ja eelarve peaspetsialist Marianne Menning ei osanud öelda, kui suur summa eraldatakse dendropargi arenguks järgmise aasta eelarvest, aga tõi välja, et pargi edasiarendamine on vajalik. „Spordi ja vaba aja veetmise paikadest on dendropark prioriteet,“ ütles Menning.
 
Viilu rääkis, et Tähtvere puhkepark on esitanud Tartu linnavalitsusele idee, et dendropargi arengule kaasavast eelarvest toetust saada. Idee teostamise maksumuseks on linnavalitsuse kodulehel märgitud 70 000 eurot, mis aga ei kuluks Viilu sõnutsi vaid kuivendamisele. „Spordiradade arendus on hästi kulukas lõbu,“ sõnas ta. Kodulehele kirja pandud idee kirjeldusest võib lugeda, et põhifookuses on jooksu, kõnni-, suusa- ja rattarajad. Kodulehe andmetel toimub kaasava eelarve rahvahääletus oktoobri alguses.
 
Viilu sõnul saab dendropargi olusid parandada järk-järgult. Selleks, et pargis valitseksid ideaalilähedased tingimused, võib tema hinnangul minna viis aastat.

Märksõnad: 
Eesti
Toimetaja: 
Simon Suviste

Lisa kommentaar