Sa oled siin

Rahinge külakuppel leiab kasutust alles järgmisel aastal

  • Külakuppel asub Rahinge järve kaldal. Kaart: Google Maps

Eelmisel suvel Rahingele püstitatud ning sel aastal katuse saanud kultuurikuppel on Baltimaades ainulaadne, kuid siiani on kuppel seisnud enamuse ajast tühjalt.
 
Kultuurikupli eestvedaja ning Rahinge ekstreempargi juhataja Rinaldo Bachmanni sõnul toimus kuplis sel suvel jaanipäevaüritus, pulmapidu ning tantsuetendus. Talveks jääb kuppel seisma, kontserdite ja etenduste toimumispaigana hakatakse kuplit kasutama alles järgmisel suvel.
 
Tegu on 500 ruutmeetrise ja 12 meetrit kõrge halli värvi poolkerakujulise kupliga, mis asub Rahinge külaplatsil ning paistab silma omanäolise välimusega. Kuppel läks maksma ligi 42 000 eurot. Tähtvere valla arendusosakonna juhataja Jüri Variku sõnul moodustas enamuse maksma läinud summast valla raha, tööjõuga aitas ka Rahinge ekstreemspordikeskuse tiim.
 
Eesmärk on teha kuppel isemajandavaks ning raha tagasiteenimise plaani vallal Variku sõnul ei ole.
 

“Ma arvan, et see raha, mis sinna investeeritud on, seda tagasi ei saa. Kultuur ei toogi kunagi sellist raha tagasi,” rääkis Tähtvere valla arendusosakonna juhataja Jüri Varik. 
 

 
Kuid miks on uuenduslik kultuurimaja kahe aasta jooksul saanud nõnda vähe kasutust?
 
Rahinge ekstreempargi juhataja Rinaldo Bahmann peab kupli vähese kasutuse põhjuseks selle ainulaadsust - täpselt ei tunta veel selle akustilisi võimalusi. Samuti on puudu korralik helitehnika ja istepingid. Vald kavatseb järgmiseks suveks need aga kuplisse soetada.
 

“Paraku peab vald kõigepealt tegema teed ja tänavad korda, siis saab hakata kultuuri peale mõtlema,” sõnas Rahinge ekstreempargi juhataja Rinaldo Bahmann. 
 

Kupli majandamine usaldatakse Rahinge külakeskusele, kes hakkab planeerima suviseid vabaõhuüritusi. Rahinge külavanem Külli Pann rääkis, et eelneval aastal läbi viidud vabaõhukino tahetakse käima lüüa ka tuleval suvel. Panni sõnul mõjub kuppel külaelule positiivselt.
 

“Traditsioonid kupliga seoses küll alles hakkavad tekkima, kuid varasemalt tuli üritusi korraldades arvestada ilmaga ja telke püstitada, nüüd on see mure murtud,” tõi Rahinge külavanem Külli Pann välja. 

 
Rahinge kuppel omab küll küla kutluurimaja funktsiooni, kuid üritusi ei hakata korraldama ainult kohalikele. “Kuna kuppel on nii ruumikas ja avar, siis hakkame üritusi reklaamima välja ka laeimalt,” sõnas Pann.

Märksõnad: 
Kultuur
Toimetaja: 
Kadri Org

Lisa kommentaar