Treeneri ja isa  Taivo   Mägi   sõnul   on   järgmine   eesmärk   2017.   aasta   Londonis   toimuvad maailmameistrivõistlused ning seejärel on vaja mõelda Tokyo peale. ,,Üks põhilistest eesmärkidest on arengu jätkumine. Kui areng jätkub, siis võib mõelda ka korralikele tulemustele meistrivõistlustel,” ütles treener. 

Sa oled siin

Rasmus Mägi on tuleviku suhtes muretu

  • Rasmus Mägi. Allikas: www.sport.err.ee
    Rasmus Mägi. Allikas: www.sport.err.ee

Eesti 2014. aasta parim meessportlane Rasmus Mägi pole pikemas perspektiivistulevikuplaane teinud. Eesmärkide seadmisel on ta ettevaatlik, kuid muretu ning võtab pigemvähem samme korraga.
 
Kaks aastat tagasi ütles Eesti tõkkejooksja Rasmus Mägi Spordiaasta Tähed auhinnagalal, et taeesmärgiks on välja mõelda, kuidas saada sprindidistantsil parimaks. Nüüd sellele kõnele tagasimõeldes lisas ta, et tuleb hoida saavutatud taset ja mõelda edasi, kuidas saada veelgi paremaks.
 
Järgmise  eesmärgi  püstitamine  on  kergejõustiklase  sõnul  keeruline.  Ta  ei  ole  sellele  küsimusele kunagi  konkreetselt  vastanud,  sest  ta  tunneb,  et  kui  ta  sõnastab  täpse  eesmärgi,  ei  suuda  ta  jääda iseendaks.  ,,Ma  tean,  et  oma  eesmärki  on  niivõrd  keeruline  ühte  lausesse  panna,  et  seda  lihtsalt tõlgendatakse  valesti  ja  hakkab  niimoodi  valet  elu elama.  Kõige  lihtsam  sõnastus  on  see,  et järgmine eesmärk on joosta kiiremini,” ütles Mägi.

 
,,Võistlusi ja väljakutseid jätkub. Tihe ja  töökas  aeg,  palju  treeninguid  ja  küllaltki  tuim  rutiin,”  kommenteeris  Rasmus  Mägi  oma lähitulevikku.

 
Treeneri Taivo Mägi sõnul on järgmine eesmärk 2017. aasta Londonis toimuvad maailmameistrivõistlused ning seejärel on vaja mõelda Tokyo peale. ,,Üks põhilistest eesmärkidest on arengu jätkumine. Kui areng jätkub, siis võib mõelda ka korralikele tulemustele meistrivõistlustel,” ütles treener. 
 
Võistlustest rääkides ei sea Rasmus Mägi ühtegi konkreetset võistlust teistest ettepoole, kuid soovib areneda  tõusvas  joones. Londoni  MMiks  valmistumine  algab  oktoobris,  aga  suur  osa  on  juba eelnevate aastatega tehtud. Järelejäänud kuude jooksul tuleb ennast veel arendada ning aidata järele neid nõrgemaid kohti, mis võiksid tagada paremaid aegasid. ,,Võistlusi ja väljakutseid jätkub. Tihe ja  töökas  aeg,  palju  treeninguid  ja  küllaltki  tuim  rutiin,”  kommenteeris  Rasmus  Mägi  oma lähitulevikku.
 
Kõrghariduse suunas noor sportlane veel ei mõtle. Tema meelest oleks see huvitav väljakutse, kuid ei tea veel, millal ja kus ta seda omandama hakata võiks. Ta arvas, et tulevikus oleks oma vanemate eeskujul  huvitav  proovida  treeneritööd.  Praegu  ta  seda  kindlasti  tegema  hakata  ei  plaani,  kuid  ta jagab meelsasti oma kogemusi teistega nõu andmise eesmärgil. 
 
Isa   arvates   võiks   Rasmus   Mägi   minna   edasi   õppima   siis,   kui   selleks   on   rohkem   aega   ja keskendumisruumi, kuid ta ei soovi tema eest kõnelda ning tahab, et poeg ise otsustaks. Tulevikus treenerina töötamise idee talle meeldib ja ta arvas, et see sobiks pojale väga hästi, sest eeldused on olemas. Treeneritöö jaoks saab isa sõnul Rasmus Mägi oma sportlaskarjäärist palju kaasa võtta, nii isikliku kogemuse näol kui ka lihtsalt maailmas lahtiste silmadega ringi liikumisest.

Märksõnad: 
Uudised

Lisa kommentaar