Sa oled siin

Rassismi all kannatavad ka eestlased

Paguluspoliitikaga populaarseks saanud viha teiste rasside vastu ei piirdu vaid pagulaste vihkamisega - teiste seas vihatakse ka tumedama nahavärvusega eestlasi.
 
Õde Subani, kes on Tallinnas asuva Halastuse misjonäride ordu India päritoluga juht, ütles, et Eesti pealinnas võib kohata nii sõbralikke kui ka vaenulikke inimesi. Subani rääkis ka ordu teiste India päritolu õdede eest. 
 

''Kuna me kanname teistsuguseid riideid ja oleme tumedama nahaga, siis näevad inimesed kohe ära, et oleme teistmoodi," ütles õde Subani. 
 

Subani ütles, et õed proovivad halbadest kommentaaridest mitte välja teha ja keskenduda positiivsele. Ta tõi välja, et enamasti on kommenteerijateks nooremapoolsed inimesed. 
 
Õde Subani on Eestis elanud 11 aastat ja räägib natuke eesti keelt.
 
Tartus elava mustanahalise õpilase Martin Otto Parve sõnul on ka tema Tallinnas käies tähele pannud kurjemaid pilke ja märkusi. Parve rääkis, kuidas ta käis ühes pealinna restoranis söömas ja kuulis, kuidas kõrvallauas istuvad noored tema üle nalja viskasid. 
 

"Võib-olla on see mingi Tallinna värk, sest Tartus ei ole ma sellist asja tähele pannud,'' rääkis Parve.

 
Tallinnas elav mustanahaline vabakutseline muusik Carl Tuulik rääkis, et teiste inimeste suhtumine temasse on viimasel ajal palju agressiivsemaks muutunud.
 

''Mind on sageli hakatud niisama sõimama. Samuti on mulle ilma põhjuseta kallale tuldud. Selliseid asju on juhtunud nii Tallinnas, Tabasalus kui ka Pärnus,'' ütles Tuulik. 
 

Psühhiaater Anti Liiva sõnul on vaenulik reaktsioon bioloogilise instinkti tagajärg. Liiva sõnul oleks vaenulikkuse ära hoidmiseks kõige parem lahendus Eesti rahva parem informeerimine, mis vähendaks teadmatust ja sellega kaasnevat hirmu.
 

''Inimestele peaks selgitama, et mustanahalised on samasugused nagu meie,'' ütles Liiv.

 
''Inimesed tunnevad hirmu selle ees, mis on neile tundmatu. See on nagu tänaval jalutav tiiger, keda kardetakse aga kes on tegelikult vaid suur kass. Ta on lihtsalt teistsugune ja loomulikult hakkavad inimesed siis kartma," tõi Liiv võrdluse.
 

Toimetaja: 
Aleksander Pihlak

Lisa kommentaar