Rauno Nurger ja Shockers alustavad uuel hooajal uues konverentsis

USA-s korvpalli mängivat Rauno Nurgerit ja kodumeeskonda Wichita State Shockersit ootab uuel hooajal asjatundjate sõnul suurem meediatähelepanu ja tugevamad vastased.

Ühendriikide ülikooliliiga NCAA kõrgeimas divisjonis võistlev Shockersi korvpalliklubi liitus pärast eelmist hooaega uue konverentsiga. “Konverents” tähendab NCAA kontekstis alagruppi, kust parimad meeskonnad pääsevad finaalturniirile. Eelnevalt tervelt 72 hooaega Missouri Valley Conference-is mänginud Shockers teatas aprillis, et tuleval hooajal liitub Kansases asuv ülikool American Athletic Conference-iga (AAC).

Tsentrina mängiv Nurger ütles, et peamine põhjus konverentside vahetamiseks on see, et uues konverentsis on konkurents tugevam. See annab Nurgeri sõnul eelmises konverentsis head mängu näidanud Shockersile võimaluse ennast veelgi enam proovile panna.

Nurgeri endine treener Toomas Annuk ütles, et kahtlemata on seni Missouri Valley Conference-is edukalt esinenud Shockersi liitumine AAC-ga suur ja oluline samm, ning seda ennekõike just meeskonna käekäiku silmas pidades. Annuk ütles, et AAC koosseisu kuuluvad ka korvpallis tunnustatud ülikoolid nagu Connecticut, Cincinnati, Memphis, Southern Methodist ning konverentsi tase on väga kõrge.

Rauno Nurger ütles, et on konverentsivahetusega väga rahul ka seetõttu, et koduklubi mänge näidatakse rohkem üleriigilises televisioonis kui varasemalt. “Pea iga meie konverentsi mäng kantakse üle ESPN-is , mis tähendab ka suuremat meediatähelepanu. Ühesõnaga näeb meid rohkem inimesi, sealhulgas rohkem treenereid, ning see annab meie mängijatele suurema võimaluse jääda silma ka näiteks NBA talendiküttidele,” ütles Nurger.

Endise korvpallur Tanel Teini sõnutsi on ülikoolikorvpall Ameerika Ühendriikides kohati isegi populaarsem kui profiliiga NBA, kuna sisaldab vähem meelelahutuslike elemente. “Muidugi on see väga hea, kui Eesti mehed pildile saavad,” sedastas ta.

Teiste muudatustena toob Nurger välja selle, et treeneril tuleb nüüdsest mängijatele rohkem puhkepäevi andma, kuna meeskond peab kohtumistele jõudmiseks senisest palju kaugemale lendama. Kui eelmisesse konverentsi kuuluvad ülikoolid asusid eranditult Ühendriikide Kesk-Lääne osariikides, siis AAC-s tuleb matšideks sõita ka lõunaosariikidesse, nagu näiteks Floridasse.

Toomas Annuki ja Rauno Nurgeri sõnul ennustavad eksperdid Shockersile uues konverentsis edukat hooaega. “Meid peetakse uue konverentsi tugevaimaks, ning ka mulle tundub nii, aga eks näis kui hooaeg pihta hakkab,” ütles Nurger.