Sa oled siin

Riia tänava teetööd tekitavad ummikuid

  • Teetööd Riia tänaval. Allikas: Tartu Postimees

Tartu Riia tänava teedeehitustööd põhjustavad tipptunnil kesklinnas ummikuid, mistõttu võivad liinibussid kuni 15 minutit hilineda.
 
Riia tänava 600 meetrisel lõigul Kalevi ja Ülikooli tänava ristmikult kuni Väike-Tähe tänava ristmikuni eemaldati vana asfalt eelmise nädala lõpus ning näib, et rohkem ei ole seal midagi tehtud.
 
Lõigul on kiirusepiirang 30 km/h, kuid asfaldi teravad servad sunnivad autojuhte veelgi aeglasemalt liikuma, et vältida rehvidele ja vedrustusele kahjustuste tekitamist. Väga aeglaselt ristmikul liiklevad autod jäävad seega fooritulede vahetumisel teistele autodele ette.
 
Busside täpsusele loota ei saa
 
Anonüümseks jääda soovinud liini nr. 7 bussijuhi sõnul on teedeehitus tülikas. Ta ütles, et on saanud tavapäraseks, et buss hilineb teedeehituse tõttu peatustesse viis minutit, kuid võib ka juhtuda, et hilinemine venib 15 minutit pikaks. Tema sõnul võib see bussijuhtide jaoks võib tähendada seda, et tööd tuleb teha ilma pausideta.
 
Tartu linnamajanduse osakonna kaevelubade peaspetsialist Rain Kesperi ütles, et töö võib näida seisvat, kuna teetööde tegemiseks on tarvis tänava sulgemisluba, mida tiheda liiklusega tänavatele igal ajal ei anta. Kesperi sõnul saab teetöid teha Riia tänaval vaid hommikul vara või hilja õhtul, mitte päevaste tipptundide ajal.
 

"See, et Teie päevasel ajal ei näe tööde tegemist freesitavatel lõikudel, ei tähenda, et tööd on seisatatud ning käib meelega viivitamine,“ ütles Kesperi.

 
Hilja õhtul on teetööde tegemine takistatud, kuna see tekitab palju müra. „Õhtustel tundidel töid tehes väitis töövõtja, et neile kutsuti mitmel korral politsei, kuna kodanike arvates rikutakse öörahu,“ ütles ta. Ta ütles, et kui tööde käigus ei teki probleeme ning kõik läheb plaanipäraselt, siis peaksid tööd lõppema 2. oktoobril.
 
Ümbersõit kiirendab teekonda
 
Kesperi soovitab autojuhtidel sõita remondis olevast lõigust väikse ringiga ümber, et vältida ummikusse sattumist.
 
Riia tänava remonditavat lõiku läbivate bussiliinide numbrid on: 1, 3, 4, 5, 7, 9, 18 ja 24. Neid bussiliine kasutavad inimesed peaksid tipptunni paiku arvestama 5 kuni 15 minutit kauem kestva bussisõiduga. 

Märksõnad: 
Uudised
Toimetaja: 
Greta Külvet

Lisa kommentaar